Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Leasing po trzech kwartałach

Ocena: 0
4811
Co słychać w branży leasingowej? Po raz kolejny na ten temat wypowiada się Waldemar Topiński – dyrektor Departamentu Transportu i Maszyn Budowlanych
VB Leasing Polska S.A.


Waldemar Topiński – dyrektor Departamentu Transportu i Maszyn Budowlanych VB Leasing Polska S.A.

Fot. VB Leasing


Wskazany umiarkowany optymizm
Po trzech kwartałach tego roku branża leasingowa odnotowała ponad 14% wprost w stosunku do analogicznego okresu w roku 2009. Do osiągnięcia takiego wyniku przyczynił się także wzrost w sektorze maszyn i urządzeń w wysokości ponad 5%. Segment sprzętu budowlanego także poprawił rezultat. Jeszcze w połowie tego roku spadek wartości leasingu wynosił 19% w ujęciu rocznym, podczas gdy na koniec września było to już tylko o 3% mniej.

Zauważalna poprawa wyników w sprzedaży leasingu idzie w parze ze wzrostem polskiego PKB. W trzecim kwartale tego roku nasza gospodarka odnotowała 4,2% wzrost. Jest on jednak spowodowany głównie rosnącą konsumpcją a nie wzrostem inwestycji przedsiębiorstw, które w tym okresie zwiększyły się zaledwie 0,4%. Należy więc z dużą ostrożnością prognozować przyszłe wzrosty i aktywność polskich firm, również w odniesieniu do budownictwa. Tym bardziej, że zima się rozpoczęła, a jak wiadomo trudne warunki pogodowe mogą skutecznie zablokować inwestycje – w szczególności te budowlane.

Bezpieczeństwo w cenie
Nawet powrót dobrej koniunktury nie zmieni faktu, że doświadczenia z ostatnich lat uświadomiły większości klientów, że w trosce o własne bezpieczeństwo finansowe warto współpracować z pewnymi i sprawdzonymi podmiotami. Bezpieczeństwo transakcji jest dziś w cenie.
VB Leasing zapewnia swoim klientom pewność i trwałość kontraktów leasingowych, stabilność i bezpieczeństwo. Gwarancją właściwego podejścia do biznesu oraz bezpieczeństwa świadczonych usług jest doświadczenie i 10-letnia obecność marki VB Leasing na polskim rynku leasingowym. O atrakcyjności oferty leasingu na maszyny, sprzęt i pojazdy wykorzystywane w budownictwie stanowią także szybkość przyznawania leasingu, profesjonalna obsługa ze strony przedstawicieli handlowych oraz specjalne programy finansowe (Wielton Finance). W najbliższym czasie VB Leasing planuje również – w związku z ożywieniem na rynku – zaproponowanie rzetelnym i godnym zaufania klientom szczególnych warunków finansowania.

Źródło: Forum Budowlane, nr 12 (175) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: