Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Leasing maszyn ma przyszłość

Ocena: 0
2051
Leasing maszyn budowlanych w Polsce ma bez wątpienia przyszłość i potencjał rozwojowy. Wśród wszystkich maszyn i urządzeń, które w 2009 r. zostały sfinansowane przy pomocy tego rozwiązania, aż 22% to leasing sprzętu budowlanego.

Szymon Stryjski, kierownik programów vendorskich, BZ WBK Finanse & Leasing
Fot. BZ WBK

Sytuacja taka wynika z wielu korzyści, jakie leasing daje firmom budowlanym. Po pierwsze, zaletą finansowania inwestycji leasingiem jest wzrost płynności finansowej przedsiębiorstwa – leasing nie wymaga bowiem angażowania gotówki, którą można przeznaczyć na inne, pilniejsze w danym momencie cele. Ponadto, leasing umożliwia dostosowanie wysokości rat do sezonowości przychodów. Takie rozwiązanie jest zatem korzystne z uwagi na charakter pracy w branży budowlanej, w której mamy do czynienia ze wzrostem liczby zleceń w okresie wiosenno-letnim, a ich spadkiem w porze zimowej.

BZ WBK Finanse & Leasing, jako część grupy kapitałowej Banku Zachodniego WBK, należy do grona czołowych firm specjalizujących się w leasingu maszyn i urządzeń oraz komputerów i sprzętu biurowego. Firma posiada również atrakcyjne i sprawdzone rozwiązania dla branży budowlanej.
Proponuje m.in. leasing w procedurze uproszczonej, która klientom zainteresowanym wybranymi maszynami pozwala uzyskać środki o wartości do 500 tys. zł zaangażowania bez konieczności przedstawiania dokumentów finansowych.

BZ WBK Finanse & Leasing współpracuje z wieloma dostawcami sprzętu budowlanego, których liczba stale się powiększa. Maszyna oferowana jest klientowi wraz z konkretnym modelem finansowania.

Źródło: Forum Budowlane, nr 4 (167) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy