Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Leasing dla przedsiębiorczych

Ocena: 0
1783
Leasing jest prostym i szybkim sposobem na pozyskanie maszyn do prowadzenia działalności budowlanej. To, co czyni go szczególnie atrakcyjnym dla wszystkich firm, to możliwość uzyskania konkretnych korzyści podatkowych.

Waldemar Topiński, dyrektor Departamentu Transportu i Maszyn Budowlanych VB Leasing Polska S.A.
Fot. VB Leasing

VB Leasing ma długoletnie doświadczenie w finansowaniu maszyn budowlanych. W ramach oferowanego leasingu dla branży budowlanej proponuje umowę leasingu operacyjnego lub finansowego na okres od 24 do 60 miesięcy. Wysokość wpłaty wstępnej tzw. czynszu inicjalnego uzależniona jest od kondycji finansowej wnioskodawcy. VB Leasing doradza również jak zaplanować spłatę leasingu, jak dobrać walutę finansowania i typ raty do charakteru prowadzonej działalności.
Poza tym oferuje atrakcyjne warunki ubezpieczenia. Pod koniec 2009 roku spółka wprowadziła możliwość uruchomienia całodobowego monitoringu sprzętu poprzez montaż urządzeń GPS.

Procedury leasingu w VB Leasing należą do najprostszych, jakie można spotkać na rynku usług finansowych. Zanim jednak zostaną uruchomione w pierwszej kolejności należy oczywiście wybrać sprzęt i dostawcę. Następnie, jeśli już zapadnie decyzja, że będzie on finansowany w leasingu, należy przygotować podstawowe dokumenty rejestracyjne firmy oraz dokumenty finansowe (przychód i dochód firmy). Te informacje są konieczne do złożenia wniosku o finansowanie. W VB Leasing decyzja o przyznaniu leasingu może zapaść już po 24 godzinach.

Źródło: Forum Budowlane, nr 4 (167) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: