Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Kompleksowa oferta

Ocena: 0
2135
Firma Lorencic Polska znalazła się jako jedna z kolejnych w naszym terminarzu wizyt. W tym przypadku przedstawiciele redakcji nie mieli daleko. Centrala Lorencic i siedziba filii warszawskiej znajduje się bowiem w Warszawie przy ul. Kłobuckiej 11.


Fot. Forum Budowlane

Lorencic Polska Sp. z o.o. istnieje od 2003 roku. Działalność handlową rozpoczęła w kwietniu 2004 roku. Jest jedną z niewielu firm nastawionych na zapewnienie kompleksowej obsługi przedsiębiorcy budowlanego. Zajmuje się bowiem nie tylko sprzedażą maszyn i urządzeń budowlanych, narzędzi ręcznych (pędzle, szpachle itd.), ale również materiałów budowlanych (m.in. tynki, farby) i odzieży ochronnej. Zapewnia profesjonalny serwis, a także wypożycza maszyny do transportu i obróbki betonu (pompy, miksokrety, silomaty, zacieraczki) oraz agregaty tynkarskie i malarskie.

Oferta jest naprawdę imponująca. Można przekonać się o tym osobiście odwiedzając oddział warszawski – czynny w godzinach od 8–17 lub jedną z filii (do godziny 16); ewentualnie najprościej wchodząc na stronę internetową www.lorencic.pl. Wszystkie maszyny z bogatego katalogu firmy dostępne są „od ręki”.

Prezesem firmy Lorencic Polska jest Jacek Kluba. On też udzielił odpowiedzi na nasze pytania. Po terenie firmowym oprowadziła nas z kolei Marlena Grygo-Marcinkiewicz – specjalista ds. zakupów. W tym miejscu należy zaznaczyć, że łączna powierzchnia, jaką zajmuje Lorencic w Warszawie, wynosi 7500 m kw., z czego 2500 m kw. pod zadaszeniem (biuro, sala wystawowa, hala serwisu i magazyn).

Największe wrażenie zrobiła na nas sala wystawowa (widoczna na zdjęciach) zajmująca powierzchnię prawie 600 m kw., gdzie można zapoznać się „na żywo” z większością urządzeń znajdujących się w ofercie. Pokaźnych rozmiarów hala magazynowa ma powierzchnię prawie 1000 m kw. Co w niej zastaliśmy – pokazujemy na załączonych zdjęciach.Fot. Forum Budowlane

Bogata oferta firmy Lorencic Polska obejmuje m.in.: agregaty tynkarskie MAI, Brinkmann i PFT; agregaty malarskie Graco, zacieraczki Allen i Kreber; młoty wyburzeniowe Atlas Copco; a od niedawna minimaszyny Takeuchi. W 2008 roku trafił do niej osprzęt do koparek, a w 2009 roku naczepy do wylewek Trans Mix firmy Brinkmann (o czym informowaliśmy w „Forum Budowlanym” nr 10/2009). W planach jest rozszerzenie oferty o kolejne urządzenia, w tym wciągarki Geda oraz elementy ochrony akustycznej dróg.

Firma stale się rozwija. Filozofia w tym zakresie zakłada otwieranie kolejnych filii na terenie Polski. Do chwili obecnej powstały trzy – w Gdyni, Poznaniu i Katowicach. Są pod względem organizacyjnym, lustrzanym odbiciem filii w Warszawie – składają się ze sklepu, magazynu i serwisu. Każda filia zajmuje powierzchnię ok. 1000 m. kw. W planach jest otwarcie kolejnych. Docelowo ma być ich łącznie 9 zlokalizowanych w największych miastach w Polsce. W centrali w Warszawie sprawującej kontrolę nad wszystkimi filiami pracuje 7 osób, a łącznie w całej Polsce firma zatrudnia 45 pracowników.

Ważnym segmentem działalności Lorencic Polska są usługi serwisowe. W filii warszawskiej zatrudnionych jest 6-serwisantów. Kierownikiem serwisu jest Robert Suwalski. Naprawy dokonywane są zarówno na miejscu, jak i u klientów. W drugim przypadku serwisanci korzystają z dwóch specjalistycznych samochodów serwisowych. Warto zaznaczyć, że serwisanci, ze wszystkich oddziałów, uczestniczą w różnego rodzaju kursach i szkoleniach, podnosząc nieustannie swoje kwalifikacje.

Główny trzon działalności firmy stanowi sprzedaż nowych maszyn. Klienci mają możliwość negocjacji cen, mogą oddać w rozliczeniu posiadane stare urządzenie, a także dokonać zakupu w formie leasingu. Lorencic Polska współpracuje w tym zakresie m.in. z EFL i VB Leasing. Dysponuje także własnym transportem, którym dostarcza zakupione maszyny do odbiorców.Fot. Forum Budowlane

Maszyny i urządzenia z bogatej oferty firmy Lorencic można będzie podziwiać na targach Autostrada-Polska w Kielcach. Ponadto w drugiej połowie maja br. odbędzie się cykl pokazów dla klientów w filiach. I tak 24 maja odbędą się one w Warszawie, a w kolejnych dniach w Gdyni, Poznaniu i Katowicach (27 maja). Zaprezentowane zostaną agregaty malarskie Graco. Zapraszamy.

Źródło: Forum Budowlane, nr 4 (167) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: