Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Intermat 2012 pełen optymizmu

Ocena: 0
2025
W dniach od 16 do 21 kwietnia 2012 r. będą miały miejsce, odbywające się w cyklu 3-letnim, Międzynarodowe Targi Maszyn, Sprzętu i Technologii dla Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych Intermat 2012. Impreza odbędzie się w Centrum Wystawowym Paris-Nord Villepinte we Francji.

Ekspozycja maszyn na terenie zewnętrznym podczas targów Intermat w 2009 roku
Fot. S.E. Intermat


Prognozy wzrostu gospodarczego i ponad 90% zarezerwowanej po-wierzchni wystawowej już na siedem miesięcy przed rozpoczęciem imprezy dobrze wróżą targom Intermat 2012. Spotkanie będzie niewątpliwie międzynarodowym wydarzeniem roku dla wszystkich sektorów z branży budowlanej. Już dziś wiadomo, że powierzchnia wystawowa zajmie 375 tys. m kw., w tym 20 tys. m kw. obejmie zewnętrzny teren demonstracyjny. Swoją obecność zapowiedziało 1500 wystawców, w tym 67% spoza Francji, a pawilony narodowe będą miały Chiny, Korea, Wielka Brytania (wraz z Irlandią Północną) i USA.

Organizatorzy oczekują ponad 200 tys. gości, w tym 40% spoza Francji. Poprzednia edycja imprezy w 2009 r. zgromadziła blisko 1500 wystawców i ponad 185 tys. gości (w tym 33% spoza Francji).

Kompleksowa oferta targów obejmuje wszystkie gałęzie budownictwa: roboty ziemne, komponenty/wyposażenie i akcesoria, podnoszenie i przemieszczanie, betonowanie, rusztowania, szalunki, wiercenie/drążenie, drogi, kopalnie i kamieniołomy/obróbka materiałów/recycling, transport, inżynierię oraz usługi.

Jak trzy lata temu, również w tym roku targi organizują spotkania Pré-Intermat Prestige, pokazy Paris Démos, oraz wręczają wyróżnienia Innovation Awards.

Pré-Intermat, podczas dwóch dni 12 i 13 stycznia 2012 r., w ramach specjalnych spotkań oferuje 150 wystawcom możliwość zaprezentowania przedpremierowo ich aktualności i innowacji wobec ponad 200 przedstawicieli prasy międzynarodowej. Pré-Intermat 2012 odbędzie się w Carrousel du Louvre, prestiżowej przestrzeni usytuowanej w obrębie słynnego Muzeum Luwr.

Intermat jest jedynym międzynarodowym salonem, który oferuje wystawcom zewnętrzny teren przeznaczony do pokazów. Paris Démos jest jedną z największych atrakcji targów od momentu powstania salonu. W 2012 r. przestrzeń demonstracyjna będzie miała wielkość 20 tys. m kw.

Producenci sprzętu i maszyn budowlanych tradycyjnie będą prezentować podczas targów Intermat premierowe produkty i usługi z dziedziny badań i rozwoju. Konkurs Innovation Awards ma na celu wyróżnienie najbardziej innowacyjnych maszyn i wyposażenia prezentowanego przez wystawców. W 2012 roku konkurs o „Nagrodę Zrównoważonego Rozwoju” będzie przykładał szczególną wagę do ochrony środowiska: eko-koncepcji, odpowiedzialnego zarządzania, redukcji zużycia energii i zanieczyszczeń, ochrony ekosystemów i bioróżnorodności.

Lista nagrodzonych zostanie ogłoszona 13 stycznia 2012 r. w ramach Pré-Intermat, co nada jej światowy zasięg. Nagrody zostaną wręczone 16 kwietnia 2012 r. w dniu otwarcia targów.

Źródło: Forum Budowlane, nr 1 (188) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy