Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Grupa Bosch zdobywcą czterech nagród w Konkursie EFQM Excellence Awards 2012

Ocena: 0
2165
Zdobycie czterech nagród w Konkursie EFQM Excellence Awards 2012 jest wyrazem wysokiego uznania dla jakości zarządzania w Grupie Bosch. Zakład Boscha w Bamberg został zwycięzcą roku i zdobywcą dwóch dodatkowych nagród, zaś Zakład w Bari wyróżniono za zarządzanie procesami.
Podczas uroczystej gali EFQM Excellence Awards 2012, która odbyła się w tym tygodniu w Brukseli, Grupa Bosch otrzymała cztery nagrody. Laureatem głównej nagrody, a tym samym zwycięzcą roku został zakład Boscha w Bamberg w Niemczech. Doroczne nagrody EFQM – Europejskiej Fundacji Zarządzana Jakością – są uznawane za najbardziej prestiżowe wyróżnienia w dziedzinie Business Excellence w Europie. Zwycięzca ogólnej klasyfikacji jest wybierany wyłącznie wtedy, gdy organizacja osiąga wybitne wyniki we wszystkich ocenianych aspektach modelu zarządzania EFQM stworzonego przez Fundację. Laureaci konkursu wyróżniają się osiągnięciami w takich kategoriach, jak "kreowanie wartości dodanej dla klientów", "wspieranie innowacyjności i kreatywności" oraz "podejmowanie odpowiedzialności za zrównoważony rozwój w przyszłości".

Oprócz głównej nagrody za wzorowe zarządzanie we wszystkich aspektach modelu EFQM, zakład Bamberg otrzymał dodatkowo wyróżnienia w dwóch kategoriach "wizja, inspiracja i integralność w zarządzaniu" a także "sukces dzięki pracownikom". Jury było pod dużym wrażeniem aktywnego udziału pracowników w realizacji celów przedsiębiorstwa. Dyrektorzy zakładu Bamberg odebrali nagrody w imieniu wszystkich pracowników. Zakład Boscha w Bamberg zatrudnia ok. 7 300 pracowników i produkuje komponenty dla przemysłu samochodowego.

Zakład Boscha w Bari, we Włoszech został uhonorowany nagrodą za najlepsze osiągnięcia w zarządzaniu procesami. Według jurorów z EFQM zarządzanie procesami w Bari jest w pełni zgodne ze strategią zakładu, co pozwoliło osiągnąć imponujące wyniki pod względem jakości, dostaw i kosztów.
Bosch działa we Włoszech od 1904 roku, a w swojej największej fabryce w Bari produkuje przede wszystkim pompy wtryskowe do samochodów z silnikami Diesla.

Fundacja EFQM stworzyła uniwersalny model, który pozwala ocenić trwałe efekty doskonalenia jakości zarządzania przedsiębiorstwem. Model został stworzony w 1988 roku w celu poprawy konkurencyjności przedsiębiorstw europejskich. Obecnie jest stosowany w ponad 30 000 organizacji. Międzynarodowe jury ocenia przedsiębiorstwa z niemal wszystkich krajów Europy, biorąc pod uwagę dziewięć kryteriów. Oprócz szczegółowej aplikacji otrzymanej od każdego z uczestników, członkowie jury spędzają tydzień w każdej z organizacji, aby dogłębnie ocenić osiągnięcia w ramach modelu EFQM.

Źródło: Grupa Bosch
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: