Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Gdzie naprawić Bobcata?

Ocena: 0
2059
Oddział Atut Rental przy ul. Kłobuckiej 8 w Warszawie odwiedzaliśmy już niejednokrotnie. Tym razem jednak postanowiliśmy zajrzeć do znajdującego się tam serwisu maszyn Bobcat. Jak się okazuje jest to jeden z najlepszych serwisów maszyn tej marki na Mazowszu. Wyróżnia się szybkością działania i mobilnością

Szczegółowych informacji o działalności serwisu Bobcata w Atut Rental udzielił nam jego kierownik – Sławomir Patyrka
Fot. Forum Budowlane

Główną działalnością Atut Rental jest wypożyczanie i sprzedaż nowych i używanych maszyn oraz narzędzi budowlanych. Od 2005 roku firma jest autoryzowanym przedstawicielem Bobcata. Prowadzi sprzedaż maszyn tej marki, ich wynajem oraz oczywiście zapewnia profesjonalny serwis.

Serwis nie należy do małych, zajmuje bowiem powierzchnię 250 m kw. Czynny jest w godzinach od 7:15 do 16:00, ale w sytuacjach pilnych oczywiście również poza tymi godzinami. Promieniem działania obejmuje praktycznie całą Polskę. W serwisie zatrudnionych jest na stałe pięciu kompetentnych mechaników. Jak zapewnia kierownik serwisu – Sławomir Patyrka, duży nacisk kładziony jest na wyszkolenie serwisantów. Biorą oni, trzy razy do roku, udział w specjalistycznych kursach, które odbywają się przeważnie za granicą i kończą się przyznaniem stosownego certyfikatu. Z bogatej wiedzy mechaników często korzystają także inne serwisy.


Maszyny Bobcat czekające na przegląd „zerowy”
Fot. Forum Budowlane

W serwisie naprawiane są głównie maszyny sprzedawane przez Atut Rental, ale także będące już w posiadaniu klientów, maszyny innych marek. Serwis zajmuje się naprawami gwarancyjnymi i pogwarancyjnymi, przeprowadza remonty silników, przekładni i całych maszyn.

Dysponuje również warsztatem mobilnym. Jest on wykorzystywany do napraw bieżących bezpośrednio w miejscu pracy maszyny. Specjalistyczne wyposażenie pozwala na: przeprowadzenie diagnostyki, przeglądy, naprawę elektryki i hydrauliki, zdemontowanie uszkodzonych podzespołów.

Na Kłobuckiej zlokalizowany jest również magazyn części zamiennych, w którym szczególnie duży asortyment stanowią podzespoły do maszyn Bobcata. „Od ręki” dostępnych jest blisko 2 tys. pozycji.


Zagęszczarka Wacker Neuson w serwisie wewnętrznym wypożyczalni
Fot. Forum Budowlane

Części można zamawiać wg nomenklatury Atut Rental w czterech tzw. „klasach”: A – klasa gwarancyjna; B – klient płaci za transport, części otrzymuje w ciągu 3 dni; Klasa C – transport trwa dłużej do 7 dni, ale przy niższych kosztach; Klasa D – część zamawiana jest „na półkę”, klient odbiera ją osobiście, czas oczekiwania wynosi tutaj 14 dni.

Tak jak w przypadku innych serwisów, Atut Rental oferuje pogwarancyjne umowy serwisowe, w których m.in. są zawierane stałe, ustalane raz w roku ceny przeglądów, stała stawka roboczogodziny. Klient uzyskuje także „priorytetowy” dostęp do warsztatu.

Atut Rental dysponuje także serwisem „wewnętrznym” w każdym z 10 oddziałów wypożyczalni, który odpowiada za naprawy maszyn z oferty wynajmu. Ponieważ wynajmowane maszyny są obecne na największych inwestycjach w Polsce (budowa stadionów na Euro 2012, autostrad A1, A2, A4 oraz dworców i lotnisk), działa on przez 24 godziny na dobę.

Źródło: Forum Budowlane, nr 9 (184) 2011
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: