Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Filtry Baldwin w Polsce

Ocena: 0
1620
Baldwin Filters oferuje szeroką gamę wysokiej jakości filtrów oleju, powietrza, paliwa, kabinowych, hydraulicznych i chłodziwa, mających szerokie zastosowanie począwszy od pojazdów użytkowych, przez sprzęt ciężki i przemysł, na samochodach osobowych skończywszy. Filtry tej marki dostępne są w Polsce za pośrednictwem rozbudowanej sieci dystrybucyjnej.

Fot. SF-Filter

Firma Baldwin Filters rozpoczęła działalność w 1939 roku. Początkowo zatrudniała tylko kilka osób produkujących filtry oleju w garażu. Z czasem przeistoczyła się w globalne przedsiębiorstwo działające na sześciu kontynentach. Obecnie posiada centra produkcji i dystrybucji w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Wielkiej Brytanii, Belgii, Chinach, Maroko, Australii, RPA oraz w Ameryce Południowej, Rosji i na Bliskim Wschodzie.

Od samego początku głównym priorytetem dla Baldwin Filters jest zapewnianie jak najwyższej jakości produktów filtracyjnych, które są stale ulepszane. Rozpoczynając pracę od podstawowego projektu urządzeń do filtracji, przy użyciu najnowszych technologii (modelowanie 3D i tworzenie prototypów metodą stereolitografii), grupa inżynierów wyznacza nowe standardy dzięki innowacyjnym, opatentowanym konstrukcjom, takim jak filtry powietrza Radial Seal, samoodpowietrzające się zawory spustowe separatorów paliwa/wody i produkty wykorzystujące kontrolowane uwalnianie środków do zastosowania w układach chłodzenia. Celem firmy jest projektowanie filtrów, które spełniają lub przekraczają wymagania specyfikacji OEM. Przykładem może być wprowadzona w 2012 roku linia filtrów powietrza do pracy w ciężkich warunkach – Extreme Performance, wykonanych w technologii nanowłókien ProTura. Wszystkie wyroby testowane są w nowoczesnym centrum technicznym i w terenie.

Zintegrowany proces produkcyjny zapewnia wysoki poziom kontroli i spójności, nie tylko przy produkcji filtrów, ale także poszczególnych komponentów. Praktyka budowy filtra od podstaw pozwala na kontrolę jakości i kosztów, dając Baldwin Filters znaczną przewagę nad konkurencją. Firma uzyskała i utrzymuje w swoich zakładach certyfikaty TS 16949 oraz ISO 9001.

Jak już wspomniano we wstępie filtry Baldwin dostępne są w naszym kraju za pośrednictwem rozbudowanej sieci dystrybucji, składającej się z 40 lokalnych firm partnerskich. Do ich dyspozycji jest największy magazyn filtrów w Polsce o powierzchni ponad 4000 m kw. z asortymentem przekraczającym 11 tys. pozycji. Partnerzy handlowi służą także pomocą w zakresie doboru filtrów. Wszystkie produkty objęte są gwarancją i odpowiadają najwyższym standardom technicznym, jakie dzisiaj wymagane są przez światowych producentów pojazdów użytkowych i maszyn.

Źródło: Forum Budowlane, nr 6 (217) 2014
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy