Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Zmiany w strukturze Volvo Trucks i Renault Trucks

Ocena: 0
5556
Kontynuując proces zmian w strukturze sieci Volvo Trucks Sp. z o.o. i Renault Trucks Sp. z o.o., zapoczątkowany w roku 2012 i sukcesywnie wprowadzany w Europie, w tym również w Polsce, z końcem listopada zmieniła się organizacja reprezentacji obydwu marek na rynku polskim.
29 listopada 1013 r. dokonał się kolejny, ważny krok w procesie zmian w strukturze sieci serwisowej i sprzedaży Volvo Trucks i Renault Trucks w Polsce. Tego dnia nastąpiło formalne połączenie spółek reprezentujących Volvo Trucks i Renault Trucks na rynku polskim: Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej Wydział VI Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego wydał postanowienie o połączeniu Volvo Polska Sp. z o.o. z Renault Trucks Polska Sp. z o.o. Połączenie nastąpiło poprzez przejęcie spółki Renault Trucks Polska przez Volvo Polska i przeniesienie majątku Renault Trucks Polska na Volvo Polska.

Volvo Polska jest następcą prawnym Renault Trucks Polska na podstawie art. 494 § 1 oraz 2 Kodeksu Spółek Handlowych.

Volvo Polska, poprzez organizację rynkową Volvo Group Trucks Poland reprezentuje marki Volvo Trucks i Renault Trucks na rynku polskim, w zakresie wyłącznego przedstawicielstwa sprzedaży nowych samochodów ciężarowych oraz obsługi posprzedażnej tychże pojazdów, realizowaną poprzez: 23 punkty sprzedaży Volvo Trucks, 20 punktów sprzedaży Renault Trucks, 32 autoryzowane punkty serwisowe Volvo Trucks, w tym 12 zarządzane przez Volvo, 28 autoryzowanych punktów serwisowych Renault Trucks, w tym 7 wspólnych dla obu marek pod szyldem Volvo Group Truck Center, w pełni zarządzanych przez Volvo.

Źródło: Forum Budowlane, nr 1 (212) 2014
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ