Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Zintegrowany system informacji i rozrywki

Ocena: 0
981

Bardziej przyjemna i bezpieczniejsza jazda, łatwiejsze odnajdywanie drogi i sprawniejsze zarządzanie flotą. To główne zalety opracowanego przez Volvo Trucks nowego, zintegrowanego systemu informacji i rozrywki. Umożliwia kierowcy daleko idącą personalizację własnego miejsca pracy.

Zintegrowany system informacji i rozrywki jest łatwy w obsłudze. Może być kontrolowany za pośrednictwem wyświetlacza dotykowego, przycisków na kole kierownicy lub głosowo
Fot. Volvo Trucks

Nowy system ułatwia i usprawnia także obsługę zleceń transportowych. Pokładowy system nawigacyjny udostępnia kilka sposobów wprowadzania danych: poprzez wprowadzenie adresu, wprowadzenie współrzędnych bądź dotknięcie punktu na wyświetlanej mapie. Kierowcy mogą również korzystać ze wszystkich funkcji Dynafleet OnBoard, takich jak m.in. Monitorowanie Czasu Pracy Kierowcy, Instruktaż Kierowcy czy Komunikacja Tekstowa. Dzięki temu mają dostęp do aktualnych informacji, na podstawie których są w stanie na bieżąco podejmować właściwe decyzje i panować nad sytuacją. Mogą łatwo monitorować własny styl jazdy i zużycie paliwa oraz identyfikować obszary, w których możliwa jest poprawa wyników.

Jednymi z cech nowego systemu są: obsługa mediów strumieniowych, takich jak Spotify, Deezer i TuneIn, a także cyfrowe radio DAB i DAB+ (Digital Audio Broadcasting). Na kole kierownicy znajduje się przycisk aktywujący funkcję sterowania głosowego.

Nowy, zintegrowany system informacji i rozrywki jest dostępny w nowym Volvo FH, Volvo FM i Volvo FMX.

Źródło: Volvo Trucks

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -