Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Zapraszamy na IV Polski Kongres Przedsiębiorczości

Ocena: 0
6345
W tym roku to Lublin stanie się centrum rozmów o przyszłości polskiej gospodarki. IV Polski Kongres Przedsiębiorczości odbędzie się 27-28 października i zgromadzi ponad 1000 przedstawicieli świata biznesu, polityki, nauki oraz administracji publicznej z całego kraju. Najważniejszym celem wydarzenia jest stworzenie forum wymiany myśli i poglądów dla polskich przedsiębiorców, naukowców i polityków. Głównymi Partnerami Kongresu są w tym roku Województwo Lubelskie i Miasto Lublin. Wydarzenie odbędzie się w miejscach, które w dużym stopniu przyczyniają się do wspierania biznesu w Lublinie. Wśród obiektów należy wymienić dwa najbardziej reprezentatywne - Lubelskie Centrum Konferencyjne oraz Targi Lublin.


Nadchodzący Kongres to ponad 20 konferencji branżowych, które obejmą najistotniejsze kwestie związane z rozwojem ekonomicznym i społecznym m.in. siła polskich innowacji, przyszłość polskiego górnictwa, rozwój regionalny w perspektywie 2014-2020, rynek mieszkaniowy w Polsce, rozwój inwestycji mieszkaniowych dzięki współpracy z samorządami lokalnymi, społeczna odpowiedzialność biznesu czy innowacyjne rozwiązania w budownictwie mieszkaniowym.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli m.in.: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Agencja Rozwoju Przemysłu, Związek Miast Polskich, TOR Zespół Doradców Gospodarczych, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, Konsorcjum Smart Power Grids Polska. Partnerami poszczególnych sesji branżowych są podmioty, które mają realny wpływ na funkcjonowanie danych sektorów gospodarki. Wnioski z prowadzonych dyskusji trafią więc prosto do osób, które kreują politykę na wielu poziomach oddziaływania.

Mocnym punktem
tegorocznej edycji Kongresu będą konferencje poświęcone polityce mieszkaniowej i innowacjom w branży budowlanej. Swoim doświadczeniem w zakresie wdrażania innowacyjnych rozwiązań podzielą się przedstawiciele takich firm, jak Domy Hybrydowe, prezesi spółdzielni mieszkaniowych oraz eksperci z dziedziny nieruchomości zrzeszeni w regionalnych klastrach budowlanych.


Zwieńczeniem wydarzenia
będzie uroczysta Gala, podczas której najprężniej działające polskie firmy i instytucje zostaną uhonorowane nagrodami przyznawanymi przez Polską Agencję Przedsiębiorczości. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Gazeta Wyborcza, Dziennik Gazeta Prawna, Forum Przedsiębiorczości, Biznes Plus, Kurier Lubelski, Dziennik Wschodni, Telewizja Polska Lublin, Bankier.pl, eGospodarka.pl, Forum Budowlane, Obud.pl.
Zapraszamy do śledzenia naszej strony i kanałów społecznościowych.
Pełny program wydarzenia można znaleźć na: polskikongres.pl
Facebook: facebook.com/PolskiKongresPrzedsiebiorczosci
Twitter: twitter.com/Polski_Kongres
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: