Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Yareal i RD bud znowu razem budują

Ocena: 0
1751

Już wkrótce na mapie Warszawy pojawi się nowa inwestycja mieszkaniowa. W sercu Starych Włoch właśnie rozpoczyna się budowa Rezydencji Chrobrego, której wysoki standard docelowo potwierdzi certyfikat BREEAM. Generalnym Wykonawcą została firma RD bud, która z firmą Yareal spotyka się na placu budowy już po raz szósty.

Yareal na Generalnego Wykonawcę swojej nowej inwestycji wybrał sprawdzonego partnera ? firmę RD bud. Rys. Yareal Polska

"To wspaniały wyraz uznania dla naszych kompetencji, gdy inwestor wraca do nas z kolejnymi projektami– mówi Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud dodając: "Z Yareal Polska wiele razem osiągnęliśmy, współpracując już 11 lat. Wystarczy przywołać takie warszawskie obiekty jak Cristal Park, Mokotowska Square (modernizacja), Oxygen Park, oddany niedawno do użytku pierwszy etap kompleksu biurowego Neopark, czy będący aktualnie w budowie Nowogrodzka Square. Dotychczas współpracowaliśmy wyłącznie przy projektach biurowych, a dziś otwieramy nowy rozdział, realizując wspólnie pierwszą inwestycję mieszkaniową."
Trzypiętrowy budynek mieszkalny z podziemnym garażem i lokalami usługowymi na parterze uzupełni pierzeję ul. Chrobrego na odcinku pomiędzy ulicami Sklepową i Szczerą. Wyzwaniem dla Generalnego Wykonawcy jest niewielka przestrzeń ograniczająca liczbę miejsc składowych, co wymaga bardzo precyzyjnego zarządzania łańcuchem dostaw w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.
Ponadto Rezydencja Chrobrego realizowana będzie z zastosowaniem szerokiego wachlarza rozwiązań ekologicznych, wiodących do uzyskania „zielonej” certyfikacji BREEAM. Tym samym, budynek dołączy do ekskluzywnego w Polsce grona zrównoważonych inwestycji mieszkaniowych, spełniających wysokie wymagania m.in. w zakresie ochrony środowiska, bezpieczeństwa i komfortu przyszłych użytkowników. Tego typu projekty to zaawansowane procesy budowlane, wymagające dużego doświadczenia od generalnego wykonawcy, dlatego inwestor powierzył tę funkcję sprawdzonemu już partnerowi – firmie RD bud.
"Projekt jest złożony przede wszystkim z uwagi na wymogi certyfikacji BREEAM, co oznacza konieczność spełnienia wielu restrykcyjnych obostrzeń w zakresie stosowanych materiałów, jak i samej organizacji placu budowy oraz procesu produkcyjnego. O efekt jesteśmy jednak spokojni, naszym atutem jest doświadczenie zdobyte przy realizacji podobnych inwestycji" – nadmienia Michał Radecki, Kierownik ds. Przygotowania i Organizacji Budowy w firmie RD bud.
W Rezydencji Chrobrego docelowo powstaną 84 mieszkania o powierzchni od 30 do 105 mkw. Ponad 40% lokali znalazło już swoich właścicieli. Pierwsi z nich wprowadzą się do Rezydencji Chrobrego w drugim kwartale 2019 r.

Źródło: RD bud

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: