XX Grand Prix Fiat Auto Poland

Ocena: 0
5314
W dniach 5-6 lipca br. na Torze Kielce w Miedzianej Górze spotkali się po raz dwudziesty dziennikarze prasy, radia, telewizji i Internetu z całej Polski, by rywalizować na torze o miano najlepszych w jubileuszowym XX Grand Prix Fiat Auto Poland.

Tegoroczne XX Grand Prix Fiat Auto Poland było także miejscem premiery nowego Jeep Grand Cherokee
Fot. Fiat


W tegorocznej edycji dziennikarze ścigali się na samochodach Alfa Romeo: MiTo 1,4 MultiAir o mocy 135 KM i Giulietta 2,0 Multijet o mocy 170 KM. Zarówno Alfy MiTo, jak i Alfy Giulietty, biorące udział w zmaganiach na torze wyposażone były w automatyczne, dwusprzęgłowe skrzynie biegów Alfa TCT oraz unikalny system Alfa D.N.A.

W dwudniowych zawodach, mimo 30-stopniowego upału, 67 dziennikarzy motoryzacyjnych z kraju, a także trójka dziennikarzy z Litwy, postanowiło wziąć udział w tej rywalizacji. Pokazali, że mocną stroną tego zawodu jest nie tylko profesjonalne korzystanie z pióra, kamery, mikrofonu, czy komputera, ale także wysokie, praktyczne umiejętności kierowania samochodem. W ekstremalnie trudnych warunkach pokonywali jak najszybciej, trudną trasę na torze wyścigowym, wyznaczoną przez prezesa Automobilklubu Kieleckiego.

Na podkreślenie zasługuje jakość i niezawodność samochodów, na których w tym roku startowali dziennikarze – Alfy MiTo i Giulietta bez problemów wytrzymały trudy dwudniowych wyścigów, pomimo, że panował 30-stopniowy upał, a temperatura asfaltu na torze sięgała ponad 40 stopni.

Grand Prix Fiat Auto Poland, to nie tylko emocje na torze wyścigowym, ale także okazja do zaprezentowania dziennikarzom nowości, którymi Fiat Auto Poland wzbogaca aktualnie polski rynek samochodowy. „Gwiazdami” tegorocznej konferencji prasowej, w której uczestniczyło ponad 80 dziennikarzy, były dwie premiery prasowe, dwóch różnych samochodów, produkowanych przez Grupę Fiat-Chrysler na dwóch kontynentach: nowy Fiat 500L Trekking (Serbia) i nowy Jeep Grand Cherokee (USA).

Źródło: Forum Budowlane, nr 8 (207) 2013
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ