Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Wspólnie powalczą o Elektrownię Ostrołęka

Ocena: 0
1767

Firma Doosan, Mostostal Warszawa i Acciona Industrial wspólnie złożyły wniosek wraz z dokumentami do prekwalifikacji w postępowaniu przetargowym na budowę kompletnego bloku energetycznego w Ostrołęce o mocy 1000 MW.

10 marca br. firma Doosan, światowy lider w dostawach nowych bloków energetycznych budowanych w formule „pod klucz”, firma Mostostal Warszawa, jeden z czołowych podmiotów na rynku polskim w sektorze budownictwa infrastruktury energetycznej, oraz Acciona Industrial - światowy lider w sektorze energetyki, złożyły wspólnie dokumenty do prekwalifikacji w procesie przetargowym na budowę kompletnego bloku o mocy 1000 MW – tzw. Elektrowni Ostrołęka C. Wartość zamówienia szacowana jest na kwotę ok. 6 mld zł. Według założeń ma to być blok energetyczny o sprawności netto co najmniej 45% pracujący na parametrach nadkrytycznych pary. Przetarg został ogłoszony 17 grudnia 2016 roku przez spółkę Elektrownia Ostrołęka S.A.

Mostostal Warszawa obecnie uczestniczy w budowie nowych bloków energetycznych na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Opole. Jest to najważniejsza inwestycja przemysłowa w Polsce po 1989 r., przy której spółka realizuje szeroki i skomplikowany zakres prac, m.in. montaż części ciśnieniowej kotłów. W lutym ten etap prac zwieńczyła próba wodna, której sukces potwierdził prawidłową realizację wszystkich dotychczasowych robót.

Źródło: Mostostal Warszawa

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -