Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Wsparcie po nawałnicach

Ocena: 0
9897

W wyniku potrzeb, które są skutkiem nawałnic, jakie miały miejsce w ostatnim czasie w regionach północnych Polski, firma Husqvarna Poland przekazała do pracy potrzebne akcesoria, produkty oraz maszyny. Pomogą one w działaniach mających na celu usuwanie skutków nawałnicy, zalegających drzew czy innych przeszkód w rejonie Wielkiego Kanału Brdy. Aktualne ograniczenie przepływu wody na rzece może skutkować powodzią.

Husqvarna przekazała lokalnej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Brusach m.in. pilarki niezbędne przy usuwaniu skutków nawałnicy
Fot. Husqvarna

Dlatego firma Husqvarna przekazała lokalnej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Brusach konieczne sprzęty i akcesoria do pracy, w tym: pilarki, oleje, prowadnice, łańcuchy, zestawy do ostrzenia oraz zestawy ochronne do pracy. W akcję niesienia pomocy poszkodowanym na danym terenie zaangażowani są również lokalni dilerzy sieci Husqvarna.

„Od pierwszych dni po wydarzeniu jesteśmy w bezpośrednim kontakcie z przedstawicielami sztabów kryzysowych z regionu dotkniętego zniszczeniami. W porozumieniu m.in. z OSP w Brusach zorganizowaliśmy przekazanie niezbędnego sprzętu i akcesoriów do walki ze skutkami nawałnicy. W akcję niesienia pomocy poszkodowanym na danym terenie zaangażowani są również nasi lokalni Dilerzy. Ufamy w przychylne prognozy pogody i rychłe usunięcie skutków nawałnicy z pomocą społeczności, samorządów, firm oraz służb kryzysowych” – powiedział Maciej Konieczny, dyrektor sprzedaży Husqvarna Poland.

„Jest nam niezmiernie przykro z powodu klęski żywiołowej, w jakiej znalazła się społeczność z danych terenów. Mamy świadomość z ogromnej skali zniszczeń i potrzeb. Dlatego mamy nadzieję, że przekazany profesjonalny sprzęt będzie pomocny w porządkowaniu skutków nawałnicy” – dodaje Marta Winiarek-Miętus, rzecznik prasowy firmy Husqvarna.

Źródło: Husqvarna

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: