Strona główna | AktualnościWsparcie po nawałnicach

Wsparcie po nawałnicach

W wyniku potrzeb, które są skutkiem nawałnic, jakie miały miejsce w ostatnim czasie w regionach północnych Polski, firma Husqvarna Poland przekazała do pracy potrzebne akcesoria, produkty oraz maszyny. Pomogą one w działaniach mających na celu usuwanie skutków nawałnicy, zalegających drzew czy innych przeszkód w rejonie Wielkiego Kanału Brdy. Aktualne ograniczenie przepływu wody na rzece może skutkować powodzią.

Husqvarna przekazała lokalnej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Brusach m.in. pilarki niezbędne przy usuwaniu skutków nawałnicy
Fot. Husqvarna

Dlatego firma Husqvarna przekazała lokalnej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Brusach konieczne sprzęty i akcesoria do pracy, w tym: pilarki, oleje, prowadnice, łańcuchy, zestawy do ostrzenia oraz zestawy ochronne do pracy. W akcję niesienia pomocy poszkodowanym na danym terenie zaangażowani są również lokalni dilerzy sieci Husqvarna.

„Od pierwszych dni po wydarzeniu jesteśmy w bezpośrednim kontakcie z przedstawicielami sztabów kryzysowych z regionu dotkniętego zniszczeniami. W porozumieniu m.in. z OSP w Brusach zorganizowaliśmy przekazanie niezbędnego sprzętu i akcesoriów do walki ze skutkami nawałnicy. W akcję niesienia pomocy poszkodowanym na danym terenie zaangażowani są również nasi lokalni Dilerzy. Ufamy w przychylne prognozy pogody i rychłe usunięcie skutków nawałnicy z pomocą społeczności, samorządów, firm oraz służb kryzysowych” – powiedział Maciej Konieczny, dyrektor sprzedaży Husqvarna Poland.

„Jest nam niezmiernie przykro z powodu klęski żywiołowej, w jakiej znalazła się społeczność z danych terenów. Mamy świadomość z ogromnej skali zniszczeń i potrzeb. Dlatego mamy nadzieję, że przekazany profesjonalny sprzęt będzie pomocny w porządkowaniu skutków nawałnicy” – dodaje Marta Winiarek-Miętus, rzecznik prasowy firmy Husqvarna.

Źródło: Husqvarna

DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
Wyświetlanie 5 z 1 komentarzy
  • Laguna | 05-09-2017 11:08
    To jest bardzo dobra firma, co prawda ich sprzęty sa bardzo drogie ale sprzęt jest warty swojej ceny. Fajnie, że przekazali taki sprzęt dla Straży Pożarnej. Na pewno się przydadzą.
TEMAT MIESIĄCA
Premiery "Na poziome 308"

Dziesiątki maszyn i setki zaproszonych gości – tak wyglądało tegoroczne spotkanie „Na poziomie 308”, które odbyło się 7 września w kopalni Piława Górna. Była to już druga edycja imprezy, pierwsza miała miejsce w 2015 roku. Organizatorami są Volvo Maszyny Budowlane Polska, Powerstone oraz Polskie Górnictwo Skalne. Przy tej okazji zaprezentowano również kilka nowości. Czytaj dalej
POLECAMY