Wielton dostarczył kolejną serię naczep na rynek afrykański

Ocena: 5
2248

Wielton Africa sukcesywnie zwiększa swoją sprzedaż, wchodząc na nowe rynki i intensywnie rozbudowując sieć sprzedaży. Spółka koncentruje się także na rozwoju produktów odpowiadających potrzebom rynku afrykańskiego. Oferuje pojazdy o solidnej konstrukcji i wysokiej jakości wykonania, które posiadają zoptymalizowaną masę własną pozwalającą na obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Spółka dostarczyła, w ramach ostatniego kontraktu, 25 sztuk wywrotek nowego innowacyjnego modelu Strong Sahel do strategicznego klienta z Abidżanu na Wybrzeżu Kości Słoniowej. To już kolejne zrealizowane zamówienie przez Wielton Africa dla tego klienta.  

 

 

Od momentu powołania spółki Wielton Africa w Abidżanie w 2017 r., Grupa Wielton intensywnie inwestuje w rozwój nowych produktów dla rynku afrykańskiego, buduje organizację w wielu centrach na tym kontynencie oraz usprawnia łańcuch dostaw i usługi dla klientów. W efekcie spółka w Afryce wkracza na kolejne rynki, zyskuje nowych klientów i zdobywa intratne zlecenia oraz realizuje następne kontrakty dla wieloletnich partnerów biznesowych.  W ramach ostatnio zrealizowanego zamówienia Wielton Africa dostarczył 25 szt. wywrotek Strong Sahel dla klienta Fortex z Abidżanu. Łącznie w przeciągu trzech, ostatnich lat Wielton przekazał ponad 65 naczep dla tego klienta i planowane są dostawy na około 100 dodatkowych sztuk w perspektywie 24 miesięcy.

 

Wielton Africa to spółka, w której widzimy duży potencjał do dalszego wzrostu. Rynek afrykański rozwija się niezwykle dynamicznie i jest bardzo chłonny, a Wielton stara się dotrzymać tego tempa. Sukcesywnie wchodzimy na nowe rynki i oferujemy nowoczesne produkty dostosowane do potrzeb klientów, jednocześnie stabilizując sprzedaż w krajach, w których jesteśmy obecni już od kilku lat. Początkowo skupialiśmy się tylko na Afryce Zachodniej, a od ubiegłego roku jesteśmy obecni także w Afryce Wschodniej, Centralnej oraz od roku bieżącego również w wybranych krajach Magrebu. Rynek afrykański jest jednym z kierunków, w którym sukcesywnie umacniamy naszą pozycję. Naszym celem jest dostarczanie zaawansowanych rozwiązań technologicznych i produktów, które przekształcą przemysł transportowy na tym rynku.  – mówi Mariusz Golec, pierwszy wiceprezes zarządu, CEO Grupy Wielton.

 

Na potrzeby rynku afrykańskiego Wielton rozwinął gamę nowoczesnych wywrotek 4-osiowych. Pojazdy te powstają w oparciu o zaawansowane technologie i innowacje procesowe, których celem jest zmniejszenie masy pojazdu i równomierne rozłożenie obciążeń na wszystkie osie. Wielton wykorzystuje opatentowane konstrukcje podwozia i wysokiej jakości materiały, aby optymalizować masę własną wywrotek i zmniejszać zużycie paliwa, a w konsekwencji obniżać koszty transportu. Wielton Africa przekazał firmie Fortex w bieżącym roku naczepy Strong Sahel, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. To produkty przeznaczone głównie do transportu różnego rodzaju materiałów sypkich: przemysłowych, kopalnianych oraz rolniczych. Dzięki znacznej redukcji masy własnej, Wielton uzyskał produkt o najniższej wadze na rynku afrykańskim, pozwalający na maksymalny załadunek nawet w najtrudniejszych warunkach. 

 

 

Zgodnie z potrzebami rynku afrykańskiego, dostosowujemy naszą ofertę głównie dla sektora wydobywczego i cementowego, w których mamy prawdziwą przewagę konkurencyjną pod względem oferty produktowej. Oprócz szerokiej gamy naczep, proponujemy również naszym klientom narzędzia wsparcia, takie jak finansowanie projektów akwizycyjnych, wydajną obsługę posprzedażowa oraz profesjonale doradztwo. Nasze wsparcie i innowacyjne produkty, pozwalające zminimalizować koszty transportu o 10 - 25%, są doceniane przez naszych klientów i zmieniają standardy przemysłu transportowego na tym kontynencie. Nasze działanie na rynku obliczone jest na silny wzrost organiczny oraz leadership produktowy z jednoczesnym pozycjonowaniem marki na wielu rynkach afrykańskich. Takie podejście do tego wymagającego rynku zamorskiego jest niezbędne dla pogodzenia warunków osiągnięcia krótkookresowych sukcesów ze zrównoważonym rozwojem biznesu w perspektywie wieloletniej. – mówi Artur Pietrzak, Dyrektor Zarządzający Wielton Africa.

 

Dostarczenie kolejnej serii naczep na rynek afrykański zostało realizowane we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który wykupił część zobowiązań kontrahenta wynikającą z kontraktu eksportowego, a tym samym wsparł możliwość dostarczenia 25 naczep marki Wielton do partnera z Wybrzeża Kości Słoniowej. Afryka staje się coraz bardziej perspektywicznym kierunkiem rozwoju dla polskich firm, a dla Wieltonu i BGK to kolejna wspólna transakcja na tym kontynencie. Wykup wierzytelności przez BGK jest standardową procedurą i stanowi narzędzie finansowania klientów o dobrej ocenie ryzyka. Formuła instrumentu jest używana na całym świecie w ramach finansowania eksportu. Wykup przez BGK jest alternatywą dla klasycznej formy finansowania i stanowi częste wsparcie dla klientów Wieltonu z rynku afrykańskiego oraz wschodniego. Transakcja pozwala na sprzedaż należności wynikających z realizacji kontraktów przed terminem ich wymagalności. Dzięki temu podmioty korzystające ze wsparcia mogą poprawić swoją płynność finansową, zwiększyć obroty, czy eliminować ryzyko związane z nieuregulowaniem przez kontrahenta zobowiązania.

 

Źródło: Wielton

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ