Volvo Trucks wprowadza na rynek kolejne elektryczne samochody ciężarowe

Ocena: 5
2652

Volvo Trucks kontynuuje rozszerzanie swojej oferty, wprowadzając na rynek kilka nowych elektrycznych modeli samochodów ciężarowych, umożliwiając tym samym realizowanie jeszcze większej liczby tras. Ta najnowsza propozycja podwozi z zabudową* dodatkowo umacnia pozycję Volvo, jako lidera wśród producentów ciężarówek z napędem elektrycznym.

 

 

Firma Volvo Trucks, która już teraz produkuje najbardziej kompletną linię samochodów ciężarowych z napędem elektrycznym w światowej branży transportowej, rozszerza teraz swoją ofertę, wprowadzając elektryczne wersje swoich samochodów ciężarowych o dużej ładowności: Volvo FH, Volvo FM i Volvo FMX. To jeszcze bardziej ułatwia firmom transportowym wprowadzanie „elektryków” na obszarach miejskich i regionalnych.

Dzięki wielu kombinacjom akumulatorów, kabin i podwozi, nowe elektryczne samochody ciężarowe o dużej ładowności mogą być zaprojektowane dla szerokiego zakresu specjalistycznych zadań transportowych, w tym dystrybucji towarów, wywozu śmieci i prac budowlanych. Produkcja nowych wariantów rozpocznie się w pierwszym kwartale 2023 roku.

„Dzięki tym nowym, elektrycznym samochodom ciężarowym ułatwiamy jeszcze większej liczbie klientów przejście na pojazdy elektryczne, a miastom – na bezemisyjne pojazdy w praktycznie wszystkich sieciach transportowych. Nasi klienci mogą zlecić zabudowanie tych pojazdów wedle własnego zapotrzebowania. Tym samym są w stanie ograniczać emisję CO2, a jednocześnie cieszyć się taką samą funkcjonalnością jaką daje samochód ciężarowy z silnikiem Diesla, którego używają obecnie” — wyjaśnia Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

Elektryczne ciężarówki – bardziej atrakcyjne zarówno dla kierowców, jak i dla miast

Ciężarówki z silnikiem Diesla, przewożące ciężkie ładunki, to częsty widok w wielu miastach. Teraz do tych samych zadań można używać pojazdów napędzanych silnikiem elektrycznym. Oprócz zerowej emisji spalin, elektryczne samochody ciężarowe zapewniają kierowcom lepsze środowisko pracy, ponieważ są ciche – co również przyczynia się do tego, że miasto jest bardziej przyjazne dla mieszkańców.

Lepsze dostosowanie do klienta

Nowe podwozia wyposażone są w baterie o mocy 180-540 kWh. To, wraz z liczbą akumulatorów zastosowanych w pojeździe, zapewnia dużą elastyczność i szeroki zakres potencjalnych operacji.

„Te samochody ciężarowe poradzą sobie z każdym rodzajem transportu, od lżejszych po ciężkie ładunki. Klienci mogą wybrać dokładnie taką pojemność akumulatorów, jakiej potrzebują do swoich realizacji, a nie przewożąc na pokładzie większej liczby akumulatorów, niż jest to potrzebne, mogą zwiększyć ładowność. Krótko mówiąc, możemy zapewnić optymalne i najbardziej ekonomiczne rozwiązanie do transportu elektrycznego, niezależnie od zadania” — mówi Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

Volvo Trucks jest jedynym globalnym producentem samochodów ciężarowych, który już dziś oferuje pełną gamę elektrycznych samochodów ciężarowych w produkcji seryjnej. Celem firmy jest, aby najpóźniej do 2030 roku połowę całkowitej sprzedaży samochodów ciężarowych na świecie stanowiły pojazdy elektryczne.

*Samochody ciężarowe z zabudową, taką jak: dźwig, śmieciarka, betoniarka

Podwozia pod zabudowę Volvo FH, FM i FMX Electric można wyposażyć w następujący sposób:

Wprowadzony do sprzedaży w grudniu 2022 r., rozpoczęcie produkcji seryjnej w marcu 2023 r.:

Układ napędowy: 490 kW

Jednostka napędowa: 3 silniki elektryczne

Akumulator: 450-540 kWh, 5-6 akumulatorów

Kabina: Sypialna, High, X-High sypialna

Rozstaw osi: 4300-6700

Konfiguracje osi: 4x2R, 6x2R, 6x4R, 8x2R i 8x4R

PTO: mechaniczny, skrzynia biegów i elektromechaniczny

 

Wprowadzony do sprzedaży w lutym, rozpoczęcie produkcji seryjnej maj 2023:

Układ napędowy: 330 kW

Jednostka napędowa: 2 silniki elektryczne

Akumulator: 360 kWh, 4 akumulatory

Kabina: Kabina dzienna

Rozstaw osi: 3900-6700

Wprowadzony do sprzedaży w czerwcu, rozpoczęcie produkcji seryjnej wrzesień 2023:

Akumulator: 180-270 kWh, 2-3 akumulatory

 

Źródło: Volvo

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ