Strona główna | AktualnościVolvo FH i FH16 Ocean Race

Volvo FH i FH16 Ocean Race

Obecnie Volvo FH i Volvo FH16 są dostępne w specjalnej, nowej wersji, inspirowanej regatami Volvo Ocean Race, które startują tej jesieni. Wersja Volvo Ocean Race Limited Edition 2017-2018 łączy w sobie niezwykle bogate wyposażenie, wysoki poziom komfortu i unikatowy styl. Zostanie wyprodukowana w ograniczonej liczbie egzemplarzy.

Związek z Volvo Ocean Race podkreślają wyraziste, czarne i srebrne pasy ozdobne
Fot. Volvo Trucks

Jako motyw przewodni projektu, projektanci Volvo wybrali trasę regat Volvo Ocean Race, wyrażoną w postaci map i symboliki morskiej. Inspiracji przy wyborze kolorystyki, zarówno wnętrza, jak i elementów zewnętrznych pojazdów, dostarczyły portowe miasta Alicante i Haga, w których oceaniczny wyścig odpowiednio: rozpoczyna się i kończy.

Z zewnątrz związek pojazdu z Volvo Ocean Race podkreślają czarne i srebrne pasy ozdobne oraz kontrastujący z nimi zygzakowaty wzór w kolorze czerwonym. W okienku reklamowym Globetrotter i na emblematach po bokach kabiny wyraźnie wyeksponowano nazwę Volvo Ocean Race. Całości wizerunku kabiny dopełniają dwa oryginalne kolory metalizowane do wyboru: ciepły piaskowy Shimmering Gold oraz błękitny Cool Breeze Metallic.

Kolorystyka i detale zewnętrzne znajdują swoją kontynuację w przytulnym wnętrzu kabiny, które cechuje najwyższy poziom komfortu, wysokiej jakości materiały i wyjątkowa dbałość o szczegóły. Stopnie i uchwyty wejściowe, panele drzwiowe, dywaniki podłogowe, koło kierownicy, schowki, zasłony – wszystkie te, i inne elementy wyposażenia, nawiązują swoim wyglądem do morza i żeglowania. Na przykład, wentylowany fotel kierowcy jest pokryty naturalną skórą w kolorze piaskowym, ozdobioną niebieskimi akcentami i zygzakowatymi, czerwonymi szwami. Na oparciu fotela można dostrzec mapę świata z zaznaczonymi miejscami startu i mety tegorocznych regat Volvo Ocean Race. Ten sam, powtarzający się wzór stylizowanej mapy wpleciono w zasłony, zaś ich paski mocujące korespondują z zygzakowatymi szwami w tapicerce.

  

Tapicerka fotela kierowcy z wygrawerowaną mapą, na której zaznaczono trasę oraz miejsca startu i mety regat Volvo Ocean Race 2017–2018
Fot. Volvo Trucks

Dla pojazdów Volvo Ocean Race Limited Edition 2017–2018 dostępne są dwa pakiety wyposażenia dodatkowego. Pierwszy z nich: Pakiet wydajności (Performance package), pozwala nabywcom Volvo FH na wybór mocniejszej, 500-konnej lub 540-konnej wersji silnika 13-litrowego w połączeniu z dwusprzęgłową skrzynią biegów I-Shift Dual Clutch i zwalniaczem. Pakiet bezpieczeństwa (Safety package), dostępny zarówno dla Volvo FH, jak i Volvo FH16, obejmuje zaś elementy, takie jak alarm przeciwwłamaniowy, sejf zamykany na klucz, Układ Wspomagania Zmiany Pasa Ruchu, Układ Monitorowania Reakcji Kierowcy i aktywny tempomat.

Volvo Ocean Race Limited Edition 2017–2018 zostanie wyprodukowana w niewielkiej liczbie egzemplarzy, a dostępność tych pojazdów będzie ograniczona czasowo. Sprzedaż rozpocznie się w połowie marca br. Na rynku polskim specjalna kampania sprzedażowa dedykowana pojazdom w wersji Volvo Ocean Race Limited Edition 2017–2018, zostanie wprowadzona w lipcu 2017 roku.


Źródło: Volvo Trucks

DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Narzędzia diamentowe do przecinarek ręcznych

Husqvarna oferuje narzędzia diamentowe do cięcia wszystkich materiałów budowlanych. Znajdują one zastosowanie we wszelkiego typu przecinarkach ręcznych i nie tylko. Szwedzki producent wytwarza elementy wyłącznie we własnych fabrykach. Dostępne są tarcze, pierścienie do przecinarek pierścieniowych, łańcuchowych, po standardowe tarcze diamentowe od mniej intensywnej pracy po najcięższe zastosowania. Czytaj dalej
POLECAMY