Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Volvo FH i FH16 Ocean Race

Ocena: 0
3560

Obecnie Volvo FH i Volvo FH16 są dostępne w specjalnej, nowej wersji, inspirowanej regatami Volvo Ocean Race, które startują tej jesieni. Wersja Volvo Ocean Race Limited Edition 2017-2018 łączy w sobie niezwykle bogate wyposażenie, wysoki poziom komfortu i unikatowy styl. Zostanie wyprodukowana w ograniczonej liczbie egzemplarzy.

Związek z Volvo Ocean Race podkreślają wyraziste, czarne i srebrne pasy ozdobne
Fot. Volvo Trucks

Jako motyw przewodni projektu, projektanci Volvo wybrali trasę regat Volvo Ocean Race, wyrażoną w postaci map i symboliki morskiej. Inspiracji przy wyborze kolorystyki, zarówno wnętrza, jak i elementów zewnętrznych pojazdów, dostarczyły portowe miasta Alicante i Haga, w których oceaniczny wyścig odpowiednio: rozpoczyna się i kończy.

Z zewnątrz związek pojazdu z Volvo Ocean Race podkreślają czarne i srebrne pasy ozdobne oraz kontrastujący z nimi zygzakowaty wzór w kolorze czerwonym. W okienku reklamowym Globetrotter i na emblematach po bokach kabiny wyraźnie wyeksponowano nazwę Volvo Ocean Race. Całości wizerunku kabiny dopełniają dwa oryginalne kolory metalizowane do wyboru: ciepły piaskowy Shimmering Gold oraz błękitny Cool Breeze Metallic.

Kolorystyka i detale zewnętrzne znajdują swoją kontynuację w przytulnym wnętrzu kabiny, które cechuje najwyższy poziom komfortu, wysokiej jakości materiały i wyjątkowa dbałość o szczegóły. Stopnie i uchwyty wejściowe, panele drzwiowe, dywaniki podłogowe, koło kierownicy, schowki, zasłony – wszystkie te, i inne elementy wyposażenia, nawiązują swoim wyglądem do morza i żeglowania. Na przykład, wentylowany fotel kierowcy jest pokryty naturalną skórą w kolorze piaskowym, ozdobioną niebieskimi akcentami i zygzakowatymi, czerwonymi szwami. Na oparciu fotela można dostrzec mapę świata z zaznaczonymi miejscami startu i mety tegorocznych regat Volvo Ocean Race. Ten sam, powtarzający się wzór stylizowanej mapy wpleciono w zasłony, zaś ich paski mocujące korespondują z zygzakowatymi szwami w tapicerce.

  

Tapicerka fotela kierowcy z wygrawerowaną mapą, na której zaznaczono trasę oraz miejsca startu i mety regat Volvo Ocean Race 2017–2018
Fot. Volvo Trucks

Dla pojazdów Volvo Ocean Race Limited Edition 2017–2018 dostępne są dwa pakiety wyposażenia dodatkowego. Pierwszy z nich: Pakiet wydajności (Performance package), pozwala nabywcom Volvo FH na wybór mocniejszej, 500-konnej lub 540-konnej wersji silnika 13-litrowego w połączeniu z dwusprzęgłową skrzynią biegów I-Shift Dual Clutch i zwalniaczem. Pakiet bezpieczeństwa (Safety package), dostępny zarówno dla Volvo FH, jak i Volvo FH16, obejmuje zaś elementy, takie jak alarm przeciwwłamaniowy, sejf zamykany na klucz, Układ Wspomagania Zmiany Pasa Ruchu, Układ Monitorowania Reakcji Kierowcy i aktywny tempomat.

Volvo Ocean Race Limited Edition 2017–2018 zostanie wyprodukowana w niewielkiej liczbie egzemplarzy, a dostępność tych pojazdów będzie ograniczona czasowo. Sprzedaż rozpocznie się w połowie marca br. Na rynku polskim specjalna kampania sprzedażowa dedykowana pojazdom w wersji Volvo Ocean Race Limited Edition 2017–2018, zostanie wprowadzona w lipcu 2017 roku.


Źródło: Volvo Trucks

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -