Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Trwa DAF Driver Challenge

Ocena: 4.7
2351

DAF Driver Challenge to międzynarodowe zawody, które mają wyłonić najlepszego kierowcę DAF-a na świecie. W Polsce również mają miejsce eliminacje – niebawem poznamy dziewiątkę finalistów. Pod koniec maja w wyzwaniu DAF-a udział wzięli jedni z najbardziej medialnych i rozpoznawalnych kierowców w Polsce.

Na pierwszym miejscu DAF Driver Challenge uplasowała się Iza Nikel. Fot. DAF Trucks Polska


Wanicki Rzeszów to obecnie najlepszy dealer ciężarówek DAF w Polsce. Nic dziwnego, że to właśnie tutaj zorganizowano DAF Bloggers Challenge – specjalną eliminację konkursu DAF Driver Challenge. Na zaproszenie DAF Trucks Polska do Rzeszowa przyjechali kierowcy, którzy poprzez swoją social mediową aktywność nierzadko stanowią inspirację dla innych pracowników branży transportowej.

"To nasz kolejny ukłon w stronę grupy, którą doceniamy za niełatwą umiejętność łączenia pracy zawodowej z sieciową aktywnością. Polscy bloggerzy i vloggerzy transportowi, w odróżnieniu od reprezentantów innych grup zawodowych, są w 100% praktykami. Każdy z nich spędza miesięcznie nawet po kilka tygodni w trasie, a jednocześnie pozostaje w ciągłym i regularnym kontakcie ze swoimi fanami, widzami czy followersami. Przy okazji dzielą się przygodami z trasy, wiedzą i doświadczeniem, obalając przy tym liczne stereotypy. Wiemy, że nierzadko właśnie dzięki ich twórczości młodsi koledzy i koleżanki decydują się na podążenie ich zawodowymi śladami. To naprawdę imponujące. Dlatego regularnie organizujemy spotkania DAF Bloggers Day, a tym razem zdecydowaliśmy się na dodatkową rundę eliminacji DAF Driver Challenge. Warto dodać, że to wyłącznie polska inicjatywa" – tłumaczy Zbigniew Kołodziejek, Marketing Manager DAF Trucks Polska.


Uczestnicy DAF Bloggers Challenge: Patrycja „Almerka” Ducinowska, Olga Maria Chrabąszcz, Iwona Blecharczyk „Trucking Girl” oraz Iza Nikel, a także znany z Polskich Truckersów Cezary Kopiczko, reprezentacja Widzimy Się na Dżangłerze – Andrzej Kohut i Damian Łach – oraz bijący rekordy popularności UDAR, czyli prywatnie Rafał Luzar. Fot. DAF Trucks Polska


W wyzwaniu DAF Bloggers Challenge udział wzięło ośmiu śmiałków. Zostali oni poddani dokładnie tej samej próbie, co uczestnicy DAF Driver Challenge – ich zadaniem było pokonanie wymagającej, 40-minutowej trasy w mocno zróżnicowanym terenie, w regularnym ruchu ulicznym, przy zachowaniu zasad jazdy ekonomicznej. Zestaw egzaminacyjny stanowił 480-konny DAF XF z obciążoną 20-tonami naczepą Wielton. Najlepszą okazała się Iza Nikel. Na drugim i trzecim miejscu znaleźli się reprezentanci Widzimy Się na Dżangłerze – Damian Łach i Andrzej Kohut. Zwyciężczyni weźmie udział w krajowym finale DAF Driver Challenge, który odbędzie się na początku września w nowym serwisie DAF w Godzieszowie. Zmierzy się wówczas z pozostałymi ośmioma zwycięzcami eliminacji krajowych, a tym samym stanie przed szansą reprezentowania naszego kraju w międzynarodowym finale w Luksemburgu.

Źródło: DAF Trucks Polska

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ