Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Trans-Masz Liderem Stargardzkiego Biznesu

Ocena: 0
5471
W ubiegłorocznej edycji konkursu gospodarczego, organizowanego przez Stargardzką Izbę Gospodarczą, tytuł „Lidera Stargardzkiego Biznesu” w kategorii średnich przedsiębiorstw 2009 roku, otrzymało Przedsiębiorstwo Transportu i Maszyn Drogowych Trans-Masz S.A. w Stargardzie.

Sławomir Rutkowski, prezes zarządu Trans-Masz, w chwilę po odebraniu nagrody „Lidera Stargardzkiego Biznesu”
Fot. Trans-Masz

Podczas uroczystej gali, która odbyła się 10 grudnia 2009 r. w Stargardzkim Centrum Kultury, Sławomir Rutkowski prezes zarządu Trans-Masz, odebrał nagrodę z rąk prezydenta Miasta Sławomira Pajora.

Organem przyznającym i decydującym w konkursie jest kapituła, w skład której wchodzą: prezes Stargardzkiej Izby Gospodarczej, Starosta Stargardzki, Prezydent Miasta Stargard, dyrektor Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu, prezes Stargardzkiej Agencji Rozwoju Lokalnego.

Celem Konkursu jest promocja działalności gospodarczej prowadzącej do wzrostu potencjału i konkurencyjności firm z terenu powiatu stargardzkiego, promowanie przedsiębiorstw działających zgodnie z prawem i zasadami etyki oraz propagowanie wizerunku rzetelnego pracodawcy.

Trans-Masz działa na szeroko pojętym rynku drogowym. Od wielu lat świadczy usługi całorocznego utrzymania i remontów dróg. Specjalizuje się w technologii emulsji i grysów, w tym w powierzchniowych utrwaleniach nawierzchni, remontach cząstkowych oraz remontach dróg gruntowych. Remonty drogowe wykonuje m.in. maszynami własnej produkcji, co pozwala na sukcesywne doskonalenie ich jakości. Zajmuje się także zimowym utrzymaniem dróg.

Spółka jest również pierwszym i wiodącym w kraju producentem skrapiarek emulsji, kombajnów drogowych i rozsypywaczy kruszywa. Z uwagi na cenę i jakość produkowanych maszyn spółka konkuruje z najlepszymi europejskimi producentami z Niemiec, Czech i Francji. W Polsce Trans-Masz jest jedynym producentem kombajnu do powierzchniowych utrwaleń.

Źródło: Forum Budowlane, nr 1 (164) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: