Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Taśma miernicza w nowej odsłonie

Ocena: 0
1504

Projektując nową taśmę mierniczą Stanley Max, inżynierowie Stanley zmniejszyli obudowę, by była bardziej poręczna, a także dodali antypoślizgowe elementy i odświeżyli wygląd całości. To właśnie opinie profesjonalistów, którzy używają taśmy mierniczej w codziennej pracy, w dużej mierze przyczyniły się do wprowadzenia takich udoskonaleń.

Nowa miara Stanley Max o długości 5 m. Wyróżnia się nie tylko wyglądem, ale ma wiele przydatnych użytkownikom udoskonaleń

Fot. Forum Budowlane

 

Przydatnym elementem jest także karabińczyk, który pozwala na szybkie przymocowanie taśmy np. do paska. Jest to z pewnością bardziej komfortowe, niż szukanie jej w kieszeniach. Co więcej, powiększony przycisk blokady i zwijania jest teraz jeszcze wygodniejszy w użytkowaniu.

Odczepiany magnes na końcu taśmy ułatwia mierzenie odległości od metalowych powierzchni, a wysięg bez podparcia wynosi teraz aż do 2,3 m. Miara ma również nową, jeszcze trwalszą taśmę z dwustronną podziałką, która pozwala na swobodne dokonywanie pomiarów podczas trzymania narzędzia wysoko nad głową.

 

Źródło: Forum Budowlane, nr 1 (260) 2018

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: