Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Targi INTERMAT 2018 zaprezentują wiele nowości, które pozwolą sprostać wyzwaniom jutra

Ocena: 0
4264
Wszystkie wskaźniki ekonomiczne dobrze wróżą edycji 2018 targów INTERMAT. Średni roczny wzrost na światowym rynku budowlanym do 2030 roku powinien osiągnąć wartość 3,9%. We Francji prognozy wzrostu na 2017 rok wynoszą +3,4% dla sektora budownictwa i 1,7% dla sektora robót publicznych.

Najbliższa edycja międzynarodowych targów maszyn, sprzętu i technologii dla budownictwa i infrastruktury INTERMAT, która odbędzie się od 23 do 28 kwietnia 2018 roku w Paryżu dobrze wpisuje się w dynamiczne zmiany zachodzące w gospodarce. Salon INTERMAT 2018 będzie znakomitą okazją do spotkań dla najważniejszych przedstawicieli sektora budownictwa strefy EMEA (Europa, Blisko Wschód, Afryka). Firmy budowlane, producenci oraz dystrybutorzy sprzętu i usług mogą rozwijać swoje projekty inwestycyjne i tym samym przyczyniać się do rozwoju regionów.

Targi INTERMAT to najważniejsze miejsce spotkań dla przedstawicieli sektora budownictwa i infrastruktury. Innowacje, konferencje, spotkania networkingowe, analizy rynku i potencjału największych projektów budowlanych czekają na 1 500 wystawców i 183 000 odwiedzających profesjonalistów ze 167 krajów.

"Mobilność, mieszkania, energia, zatrudnienie… Sektor budownictwa i infrastruktury odgrywa kluczową rolę w rozwoju regionów i przyczynia się do zwiększenia ich atrakcyjności. Biorąc pod uwagę głębokie zmiany zachodzące w gospodarce, społeczeństwie i w dziedzinie ochrony środowiska targi INTERMAT oferują profesjonalistom nowe narzędzia i rozwiązania cechujące się wysoką wartością dodaną. Sprzyja temu nowa sektoryzacja targów, która prezentuje zróżnicowaną ofertę koncentrując się na innowacjach technologicznych" - podkreśla Isabelle Alfano, dyrektor targów INTERMAT.

Na niespełna rok przed rozpoczęciem targów INTERMAT organizatorzy przybliżają nowy układ salonu, pozwalający lepiej zaprezentować ofertę wystawców i mocne strony branży :

Oferta targów podzielona na cztery główne sektory

Nowa sektoryzacja salonu INTERMAT wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wystawców i odwiedzających: lepsza prezentacja sprzętu, rozwiązań technicznych i innowacji z branży zwiększa efektywność wizyty na targach.

Targi będą podzielone na 4 główne sektory tematyczne : Roboty ziemne i Rozbiórki ; Drogi, Materiały budowlane i Fundamenty; Budownictwo i Sektor betonu, Podnoszenie, Przemieszczanie i Transport.

Utworzenie Obserwatorium INTERMAT branży budowlanej we współpracy z Business France

Obserwatorium INTERMAT powstało z chęci utrzymania trwałych relacji z rynkiem i zaoferowania producentom sprzętu budowlanego analizy strategicznej dotyczącej 12 państw strefy EMEA, dobranych pod względem poziomu inwestycji w sektorze budownictwa i infrastruktury. Celem obserwatorium jest przedstawienie możliwości rynku dla producentów sprzętu z czterech głównych sektorów targów.

Analiza dotycząca poszczególnych krajów będzie zawierać informacje na temat planów inwestycyjnych, najważniejszych wyzwań z siedmiu sektorów, importu i eksportu sprzętu budowlanego oraz marek zagranicznych obecnych na tamtejszym rynku. Obserwatorium zaprezentuje analizę dużych projektów budowlanych w trakcie realizacji i inwestycji planowanych na lata 2025-2030 oraz firm zaangażowanych w ich realizację.

Cztery strefy tematyczne poświęcone innowacjom technicznym z sektora budownictwa

Aby sprostać wyzwaniom cyfrowym stojącym przed sektorem budownictwa i robót publicznych oraz zaprezentować zróżnicowaną ofertę targi INTERMAT 2018 stawiają na innowacje technologiczne tworząc przestrzenie tematyczne: Przestrzeń ConstructionTech 100% Start Up, Przestrzeń Smart Road, Przestrzeń Smart Building - BIM (ang. Building Information Modeling) i Przestrzeń Rozbiórki.

We wszystkich przestrzeniach organizowane będą konferencje poświęcone bieżącym tematom, co sprzyja wymianie doświadczeń między profesjonalistami z danego sektora.

INTERMAT Innovation Awards - trampolina dla innowacji z sektora budownictwa


Konkurs INTERMAT Innovation Awards organizowany pod przewodnictwem Francuskiej Federacji Robót Publicznych (FNTP) nagradza sprzęt, techniki, usługi i produkty, które przyczyniają się do rozwoju sektora budownictwa i infrastruktury.

Jury, w którego skład wejdą europejscy eksperci z branży budowlanej wyłoni najlepsze innowacje.

PRE-INTERMAT: wyjątkowe spotkanie z udziałem dziennikarzy i wystawców zorganizowane na trzy miesiące przed targami


18 i 19 stycznia 2018 r. w prestiżowym Maison de la Mutualite w Paryżu wystawcy targów zaprezentują przedpremierowo międzynarodowej prasie swoje nowości oraz innowacyjne produkty. To wyjątkowe wydarzenie będzie także okazją do ogłoszenia laureatów Konkursu INTERMAT Innovation Awards.

"Targi INTERMAT 2018 stawiają sobie za cel zaprezentować profesjonalistom z sektora budownictwa najróżniejsze źródła innowacji oraz inspiracji, które pozwolą im z sukcesem zrealizować przyszłe projekty. Najbliższa edycja salonu umożliwi profesjonalistom zapoznanie się z najważniejszymi projektami ze strefy EMEA, dzięki czemu otworzy im dostęp do regionów rozwijających się oraz stworzy możliwość prowadzenia biznesu w zróżnicowanym i produktywnym ekosystemie"-  mówi Isabelle Alfano, dyrektor targów INTERMAT.
Źródło: Międzynarodowe Targi Francuskie
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ