Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Strzał w dziesiątkę, czyli pistolety ciśnieniowe Kärcher

Ocena: 4.45
2647

Kärcher to globalna marka znana z produkcji urządzeń służących utrzymaniu czystości. Produkty z logo Kärcher spotkać można na całym świecie. W Polsce Kärcher jest obecny już 25 lat. Najbardziej popularnym urządzeniem znanym zarówno wśród konsumentów jak i profesjonalistów jest urządzenie wysokociśnieniowe. echnologia czyszczenia pod wysokim ciśnieniem jest wykorzystywana w utrzymaniu porządków w naszych domach jak również  w firmach i przedsiębiorstwach.

Nowoczesny i ergonomiczny pistolet wysokociśnieniowy Kärcher Easy!Force ułatwia utrzymanie maszyny budowlanej w czystości. Fot. Kärcher

TPodstawową zaletą stosowania urządzeń wysokociśnieniowych firmy Kärcher jest maksymalne skracanie czasu potrzebnego do wykonania prac czyszczących, nawet o 70% w porównaniu do tradycyjnych metod. W efekcie wysokociśnieniowe urządzenia zużywają nawet 9 razy mniej wody niż to jest konieczne przy tradycyjnych metodach czyszczenia. Chociaż podstawowa zasada działania urządzeń wysokociśnieniowych jest zawsze taka sama, wyraźne różnice pomiędzy poszczególnymi modelami ujawniają się podczas długotrwałej. I nie chodzi tu o wpływ parametrów technicznych, maksymalnego ciśnienia roboczego czy wydatku wody. Wydajne i efektywne czyszczenie jest ściśle powiązane z ergonomią sprzętu, odpowiedzialną za komfort obsługi urządzenia.

Firma Kärcher przeprowadziła badania wśród użytkowników urządzeń wysokociśnieniowych Po analizie wniosków, okazało się, że można znacznie poprawić komfort pracy, w kluczowej dla obsługującego sferze: pistolecie wysokociśnieniowym. Korzystanie z niego przez długi czas, wymagało do tej pory naprawdę dużej koncentracji i stałego nacisku na spust. Obsługa tradycyjnego pistoletu powodowała przemęczanie mięśni dłoni, co mogło skutkować skurczami oraz obniżoną kontrolą nad lancą i w efekcie, częstszymi przerwami w pracy.

Efektem przeprowadzonych badań jest nowoczesny i ergonomiczny pistolet wysokociśnieniowy Kärcher Easy!Force. Jego najbardziej znacząca innowacja polega na przeniesieniu spustu z przodu na tył uchwytu. Ta, z pozoru niewielka zmiana, wpłynęła na zwiększenie wygody w operowaniu wysokim ciśnieniem. Do tej pory spust należało naciskać palcami, co szybko powodowało zmęczenie. Jednak teraz posłużymy się w tym celu nasadą dłoni. To zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie, w którym wykorzystuje się siłę odrzutu wysokiego ciśnienia wody aby zmniejszyć siłę potrzebną do utrzymania wciśniętego spustu. Praca z nowym pistoletem to wygoda,  lepsza ergonomia i oszczędność czasu.

Pistolet Full Control Power Gun. Ekran LCD umiejscowiony na pistolecie pokazuje aktualne parametry pracy. Fot. Kärcher

W kategorii urządzeń Home&Garden przeznaczonej do użytku domowego w wyższych klasach urządzeń wysokociśnieniowych linii Full Control pojawiły się modele z oznaczeniem Plus. Zostały one wyposażone w nowy pistolet jak również i lancę wysokociśnieniową. Pistolet Full Control Power Gun połączony jest z urządzeniem w technologii bezprzewodowej, posiada dwa przyciski pozwalające na regulację ciśnienia wody oraz dozowanie środka czyszczącego. Użytkownik jest w stanie dostosować ciśnienie do poziomu zabrudzeń i wielkości mytej powierzchni. Czytelny ekran LCD umiejscowiony na pistolecie pokazuje aktualne parametry pracy. Nowa lanca Multi Jet 3 w 1 łączy w sobie trzy rodzaje strumienia: strumień rotacyjny, płaski oraz możliwość nanoszenia środka czyszczącego pod niskim ciśnieniem. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma konieczności zmiany lancy podczas pracy urządzeniem. To przekłada się na większą wygodę pracy i oszczędność czasu.

Źródło: Kärcher

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: