Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Strabag wybuduje odcinek Zachodniej Obwodnicy Łodzi

Ocena: 0
162

Konsorcjum firm Strabag Sp. z o.o. oraz Budimex SA podpisało z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi umowę na zaprojektowanie i budowę I odcinka drogi ekspresowej S14 Zachodniej Obwodnicy Łodzi - od węzła "Łódź Lublinek" do węzła "Łódź Teofilów" Projekt realizowany w formule "zaprojektuj i buduj" obejmuje budowę dwujezdniowego odcinka (2 pasy ruchu w każdym kierunku) drogi ekspresowej o długości 12,2 km o nawierzchni asfaltowej.

W ramach kontraktu powstaną 4 węzły: Lublinek, Retkinia, Konstantynów Łódzki oraz Teofilów, a także 22 obiekty inżynierskie: 5 mostów, 13 wiaduktów, 3 przejścia pieszo-rowerowe oraz 1 przejście dla zwierząt. Projekt przewiduje szeroki zakres robót branżowych w zakresie przebudowy sieci wodociągowych, energetycznych, i telekomunikacyjnych. W ciągu drogi zostaną wybudowane ekrany akustyczne.

Po zakończeniu całej inwestycji (zadania A i B) w regionie będą odczuwalne pozytywne zmiany komunikacyjne - ze Zgierza zostanie wyprowadzony ruch tranzytowy, obwodnica Pabianic zostanie skomunikowana z nowym układem drogowym, a także będzie możliwy szybszy dojazd do terenów rozwojowych Łodzi, Zgierza czy Konstantynowa Łódzkiego.

Źródło i zdjęcie: Strabag

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: