Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Strabag podpisał umowę na odcinek C autostrady A1

Ocena: 0
1812

Konsorcjum firm Strabag Sp. z o.o. oraz Budimex SA podpisało z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi umowę na zaprojektowanie i budowę autostrady A1 Odcinek C - węzeł Kamieńsk (bez węzła) - węzeł Radomsko (z węzłem). Projekt realizowany w formule "zaprojektuj i buduj" obejmuje budowę autostrady A1 w śladzie istniejącego odcinka DK1 Kamieńsk - Radomsko. Strabag jako lider konsorcjum będzie odpowiadał za całość realizacji robót drogowych i obiektów mostowych.

Umowę podpisują od lewej: Marek Torzyński, Z-ca Dyrektora Oddziału GDDKiA; Maciej Tomaszewski, Dyrektor Oddziału GDDKiA, Wojciech Trojanowski, Czlonek Zarządu STRABAG; Waldemar Wójcik, Dyrektor Dyrekcji Dużych Projektów i Autostrad.

W ramach kontraktu powstanie dwujezdniowy odcinek (po trzy pasy ruchu dla każdej jezdni) autostrady o długości 16,7 km o nawierzchni betonowej, 16 obiektów mostowych i 3 MOP-y. W ciągu drogi zostaną przebudowane kolizje z siecią gazową, wodną, energetyczną i telekomunikacyjną. Dodatkowo powstaną przejścia dla zwierząt i przepusty o funkcji ekologicznej.

"Cieszę się, że to właśnie firmie Strabag w konsorcjum z Budimex SA zostało powierzone wykonanie tego ważnego odcinka autostrady łączącej polskie porty z południową Europą. W obecnych bardzo trudnych dla budownictwa czasach jedynie przedsiębiorstwa posiadające duże własne zasoby produkcyjne oraz doświadczone zespoły są w stanie zagwarantować terminowe i jakościowe wykonanie tak poważanych zadań. Z budową każdego odcinka autostrady A1 zbliżamy się do sytuacji, kiedy kierowcy będą mogli komfortowo i znacznie szybciej pokonać trasę z północy na południe Polski. Strabag buduje już 2 odcinki autostrady A1 w ciągu obwodnicy Częstochowy, a pod koniec lipca jako partner konsorcjum podpisaliśmy kontrakt na budowę kolejnego, 16-kilometrowego odcinka A. Zdajemy sobie sprawę, że ta arteria komunikacyjna ma szczególne znaczenie dla polskich kierowców i jak bardzo jest przez nich oczekiwana. Dołożymy wszelkich starań, aby odcinek C powstał na czas i miał niezawodną jakość" - powiedział Wojciech Trojanowski, członek zarządu Strabag Sp. z o.o.

Źródło i zdjęcie: Strabag

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: