Strabag oddał do użytku szpital WIM w Legionowie

Ocena: 5
3295

Strabag Sp. z o.o. zakończył zgodnie z terminem budowę filii Szpitala Wojskowego Instytutu Medycznego w Legionowie.

Zakres prac obejmował budowę obiektu o pięciu kondygnacjach nadziemnych oraz podziemnej z parkingiem. W ramach podpisanej umowy powstał nowy budynek szpitala wraz z wykończeniem i niezbędnymi instalacjami: elektrycznymi, teletechnicznymi, sanitarnymi oraz wyposażeniem w sprzęt medyczny (kolumny, mosty, lampy i panele nadłóżkowe). Wybudowano również niezbędną infrastrukturę instalacyjną oraz wewnętrzny układ drogowy.

 

 

Legionowski Szpital to obiekt o powierzchni całkowitej brutto 14,5 tys. m2 i kubaturze 57,5 tys. m3, który został połączony łącznikiem z istniejącą przychodnią. Filia WIM dysponuje 90 miejscami hospitalizacji pacjentów blokami operacyjnymi oraz specjalistycznymi gabinetami zabiegowymi i diagnostycznymi. Ulokowano tu oddziały: oddział kardiologii interwencyjnej i chorób wewnętrznych, chirurgiczny, intensywnej terapii, okulistyczny, ginekologii małoinwazyjnej oraz izbę przyjęć i laboratorium. Na dolnych kondygnacjach udostępniono przychodnie specjalistyczne.

Uroczyste otwarcie Szpitala miało miejsce w dniu 19.01.2022r.

Strabag jest partnerem budowlanym w branży specjalistycznych obiektów medycznych w Polsce. Oddawany dzisiaj do użytku szpital w Legionowie, to drugi obiekt budowany pod potrzeby Wojskowego Instytutu Medycznego. Jesteśmy także odpowiedzialni za budowę Oddziału Okulistycznego przy ul. Szaserów. Realizujemy także dwa kolejne obiekty na Mazowszu – p rozbudowę Szpitala Bielańskiego w Warszawie oraz budowę nowego SOR Szpitala w Radomiu. W styczniu ubiegłego roku oddaliśmy do użytku Szpital Południowy w Warszawie. Nasze doświadczenie w pełni wykorzystaliśmy podczas budowy legionowskiej placówki. – podkreśla Waldemar Wójcik, Członek Zarządu Strabag.

 

Źródło: Strabag

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ