Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Schoeck otworzył nowy zakład w Tychach

Ocena: 4.3
1610

4 kwietnia w Tychach odbyło się oficjalne otwarcie nowego zakładu produkcyjnego firmy Schöck, wiodącego producenta elementów do izolacji termicznej balkonów oraz izolacji akustycznej klatek schodowych. Podczas uroczystości zaproszeni goście poznali nie tylko tajniki produkcji łączników termoizolacyjnych Isokorb, ale usłyszeli również o planach firmy na najbliższy okres. Nowy zakład produkcyjny firmy Schöck jest zlokalizowany w polskim zagłębiu gospodarczym i funkcjonuje od początku tego roku. Tyski zakład wytwarza rozwiązania, które trafiają m.in. na polski, niemiecki, austriacki i węgierski rynek. Produkty pochodzące z polskiej fabryki wykorzystywane są podczas budowy wielu prestiżowych obiektów w kraju i za granicą.

Uroczyste otwarcie zakładu produkcyjnego Schöck w Tychach. Fot. Schöck

Główna siedziba firmy Schöck zlokalizowana jest w urokliwiej Badenii-Wirtembergii w południowych Niemczech. Jest to bogaty turystycznie region, w którym odbywa się wiele festiwali. Podczas oficjalnego otwarcia nowego zakładu produkcyjnego Tychy zamieniły się w małe Baden-Baden, gdzie odbył się najlepszy w Polsce Oktoberfest. Przy biesiadnych stołach na gości czekały specjały kuchni naszego zachodniego sąsiada podawane przez obsługę w tradycyjnych strojach. Obiad umilała Krapkowicka Orkiestra Dęta, a odrobiną magii zachwycił pokaz "Magiczna ulica Piotra Szumnego".

Janusz Kumor - dyrektor zarządzający i członek zarządu polskiego oddziału firmy Schöck rozpoczął swoje przemówienie od nawiązania do słów założyciela firmy: "Działamy zgodnie z filozofią Eberharda Schöck „Nigdy nie można się zatrzymywać. By odnieść sukces, trzeba rozwijać nowe rzeczy lub ulepszać te istniejące” – powitał wszystkich zgromadzonych gości, przekazując jednocześnie nadzieję na to, że otwarcie nowej hali będzie stanowiło również otwarcie nowej, bogatej w sukcesy kolejnej dekady w historii polskiego oddziału firmy Schöck. Z kolei Czesław Gąsiorek, kierownik tyskiego zakładu Schöck mówił, że nowa fabryka Schöck ma 4060 m kw. powierzchni, z czego 3500 m kw. stanowi hala produkcyjna – zatem tak duża powierzchnia daje firmie większe możliwości rozwoju. Dzięki temu Schöck będzie w stanie przyjąć znaczenie większą liczbę zamówień bez uszczerbku na czasie ich realizacji, a także zoptymalizować wiele procesów logistycznych. Z gromkimi brawami spotkało się przemówienie Alfonsa Hörmann, który podkreślił, że zakład produkcyjny w Tychach jest obecnie najlepszym ze wszystkich zakładów grupy Schöck.

Sporym zaskoczeniem dla firmy oraz przybyłych gości było pojawienie się na scenie przedstawiciela Politechniki Częstochowskiej, który wręczył Alfonsowi Hörmann medal za zasługi. Podkreślił on ekologiczność, energooszczędność i wysoką jakość produktów, ale również wartości edukacyjne, którymi kieruje się firma Schöck, szkoląc studentów czy projektantów. Alfons Hörmann, prezes zarządu firmy Schöck oraz przewodniczący Niemieckiego Komitetu Olimpijskiego poprosił, aby medal pozostał w Tychach, by przypominać pracownikom o tym, jak ważne ogniwo stanowi tyski zakład.

Po gorących i wzruszających przemówieniach nastąpiło przecięcie symbolicznej wstęgi - a tym samym oficjalne otwarcie zakładu. Przecięcia dokonali wspólnie Alfons Hörmann, Janusz Kumor, Czesław Gąsiorek, Dr Harald Braasch, Thomas Stürzl, August Brügel oraz Chris Willett.

Otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Tychach to początek wielu zmian, które w ciągu kolejnych miesięcy zostaną wdrożone w firmie Schöck. Jak zapowiada Janusz Kumor: "W tym roku przeprowadziliśmy się do nowego obiektu, wprowadzamy zmianę nazewnictwa łączników termoizolacyjnych oraz nowy łącznik o nazwie Alphadock. Dalej będziemy rozwijać współpracę z zakładami prefabrykacji w zakresie kotew termoizolacyjnych Isolink stosowanych do produkcji ścian zespolonych i trójwarstwowych."

Oficjalne otwarcie połączone było ze zwiedzaniem zakładu. Przybyli na uroczystość goście: przedstawiciele firmy Schöck, na czele z Alfonsem Hörmannem, prezesem zarządu firmy Schöck, którzy przyjechali prosto z Baden-Baden oraz osoby z polskiego oddziału firmy Schöck, na czele z dyrektorem zarządzającym Januszem Kumorem oraz kierownikiem zakładu – Czesławem Gąsiorkiem, przedstawiciele KSSE Tychy oraz partnerzy biznesowi firmy Schöck - mieli okazję poznać sekrety produkcji najpopularniejszych łączników termoizolacyjnych Isokorb.

Źródło: Schöck

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ