Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Scanią z Holandii do Japonii

Ocena: 4.4
9452

Właściciele TransWeb podjęli niecodzienną decyzję, aby dwoma nowymi pojazdami Scania S410 pokonać odległość dzielącą miejsce wydania w Holandii i siedzibę firmy w Japonii. Po pokonaniu 13 tys. km pojazdy dotarły do bazy w okolicach Tokio pod koniec ubiegłego roku.

Nietypowa dostawa. Dwa pojazdy Scania S410 przejechały 13 tys. km do siedziby TranWeb w Japonii. Fot. Scania

TransWeb, to specjalistyczna, japońska firma transportowa, znana z innowacyjnego podejścia do przewozów. Przedsiębiorstwo rozpoczęło swoją działalność, jako dostawca usług logistycznych dla motorsportu i do dziś stanowią one trzon działalności firmy. Obecnie jednak oferta TransWeb obejmuje też przewozy związane z organizacją koncertów i innych imprez oraz transport samochodów z importu. We flocie firmy znajduje się 40 pojazdów Scania,

„Wykorzystanie pojazdów Scania w naszej firmie zwiększyło nie tylko jakość przewozów, ale również korzystnie wpłynęło na wizerunek przewożonych ładunków. TransWeb otacza kierowców troskliwą opieką. Prowadząc pojazdy Scania mogą oni cieszyć się przestronną, komfortową kabiną, która sprawdza się nawet na najdłuższych dystansach” – komentuje Takeshi Maezawa, dyrektor zarządzający TransWeb. „Mam niekonwencjonalne pomysły, a TransWeb zdolności i pasję, aby je realizować. W naszej branży zdajemy się koncentrować na wyzwaniach, takich jak brak kierowców, surowe przepisy, rosnące koszty paliwa i ochrony środowiska czy ceny pojazdów. Zamiast tego przyjęliśmy pozytywne nastawienie i zdecydowaliśmy się na realizowanie marzeń” – dodaje.

Dyrektor zarządzający TransWeb zapowiedział, że przejmuje pełną odpowiedzialność za przebieg podróży i dotrzymał słowa. W połowie września wraz ze swoim zespołem złożonym z czterech grup kierowców i zmienników przybył do Beesd w Holandii, aby odebrać pojazdy od producenta naczep Van Eck.

Po wizycie na targach IAA w Niemczech, pojazdy przejechały przez Polskę, Litwę, Łotwę i Rosję, aż pod koniec października dotarły do Japonii. Kierowcy zwykle pokonywali 600 km dziennie, ale zdarzało się, że było to nawet 800 lub 900 km. Po drodze zespół TransWeb robił postoje w serwisach Scania w Rosji, gdzie zorganizowano eventy, aby uczcić niecodzienną podróż Japończyków.

Fumiaki Ohino, dyrektor techniczny TransWeb nadzorował przejazd na odcinku z Riazania do Irkucka, liczącym 5500 km. Dzięki temu dobrze poznał pojazdy Scania nowej generacji. „Są łatwe w prowadzeniu. Największym udogodnieniem jest szersze pole widzenia. Dodatkowo pomimo zwiększenia rozmiarów kabiny, zużycie paliwa jest zaskakująco niskie” – mówi Fumiaki Ohino.

Długa, licząca 10 tys. km wyprawa przez Rosję zakończyła się we Władywostoku. Tam pojazdy zostały załadowane na prom do Tottori. Po przepłynięciu 900 km, stanęły w centrali TransWeb, znajdującej się 50 km od Tokio.

Źródło: Scania Polska

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: