Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Scania nowej generacji we flocie Wichot

Ocena: 0
1766

Trzy pojazdy Scania S580 nowej generacji zasilą flotę Wichot. Firmy współpracują od 2016 roku, w wyniku udanych testów zestawów Scania w ramach programu „Zawsze na czele”. Andrzej Wichot, właściciel firmy zdecydował się na zakup pojazdów S580B6X2LB, wyposażonych w silnik V8 oraz najwyższą kabinę z płaską podłogą. Samochody będą wykorzystywane  w transporcie międzynarodowym na trasie Polska – Hiszpania. Wydanie odbyło się w pierwszych dniach czerwca we wrocławskim oddziale Scania.

Pierwsze pojazdy Scania nowej generacji we flocie Wichot
Fot. Scania Polska

Pojazdy zostały zamówione w pakiecie „Ecolution by Scania” na 1 mln km przebiegu. Pakiet „Ecolution by Scania” to połączenie wyjątkowej technologii i usług, przyczyniających się do zwiększenia efektywności wykonywanego zadania transportowego poprzez obniżenie zużycia paliwa we flocie. Rozwiązania Scania dostępne w ramach pakietu obniżają koszty eksploatacji oraz ograniczają uciążliwość dla środowiska naturalnego. Należą do nich: specyfikacja pojazdu, zoptymalizowana pod kątem niskiego zużycia paliwa oraz odpowiednia opieka serwisowa. Istotnym elementem „Ecolution by Scania” jest również program szkolenia kierowców. W połączeniu z monitorowaniem stylu jazdy kierowcy oraz kontrolą zużycia paliwa, pozwala na osiągnięcie wysokiej wydajności przewozów, które stają się bardziej ekologiczne.

Firma Wichot została założona w 1991 roku. Przedsiębiorstwo świadczy usługi transportowe pojazdami o zróżnicowanej przestrzeni ładunkowej na rynku krajowym i międzynarodowym.

Źródło: Scania Polska

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -