Strona główna | AktualnościScania inwestuje w Enersize OY

Scania inwestuje w Enersize OY

Scania Growth Capital, niedawno utworzony korporacyjny fundusz inwestycyjny, zaangażował środki finansowe w przedsiębiorstwo Enersize OY. Firma dostarcza oprogramowanie optymalizujące zużycie energii w  instalacjach przemysłowych sprężonego powietrza. To pierwsza inwestycja w ramach funduszu Scania.

Scania Growth Capital zainwestował w przedsiębiorstwo Enersize OY, producenta oprogramowania ograniczającego zużycie energii w przemysłowych instalacjach sprężonego powietrza
Fot. Scania

Oprogramowanie Enersize OY pozwala ograniczyć zużycie energii w przemysłowych instalacjach sprężonego powietrza aż do 30%. Instalacje tego typu odpowiadają za 5% konsumpcji energii elektrycznej na świecie i są wykorzystywane przez 90% fabryk.

Użytkownicy nie płacą za rozwiązanie dostarczone przez Enersize lecz dzielą się częścią uzyskanych dzięki niemu oszczędności. Z oprogramowania firmy korzystają już znany producent płaskich ekranów, wytwórcy pojazdów i huty stali. Główna siedziba Enersize OY znajduje się w Helsinkach w Finlandii, a biuro badawczo-rozwojowe w Lund w Szwecji.

Scania Growth Capital to korporacyjny fundusz inwestycyjny, który wspiera szybko rosnące przedsiębiorstwa o strategicznym znaczeniu dla branży transportowej i motoryzacyjnej. Zgodnie z objętą strategią, w kręgu zainteresowania funduszu znajdują się przełomowe rozwiązania i modele biznesowe, które przyczyniają się do rozwoju transportu bardziej przyjaznego dla otoczenia.

Źródło: Scania Polska

DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Premiery "Na poziome 308"

Dziesiątki maszyn i setki zaproszonych gości – tak wyglądało tegoroczne spotkanie „Na poziomie 308”, które odbyło się 7 września w kopalni Piława Górna. Była to już druga edycja imprezy, pierwsza miała miejsce w 2015 roku. Organizatorami są Volvo Maszyny Budowlane Polska, Powerstone oraz Polskie Górnictwo Skalne. Przy tej okazji zaprezentowano również kilka nowości. Czytaj dalej
POLECAMY