Strona główna | AktualnościScania inwestuje w Enersize OY

Scania inwestuje w Enersize OY

Scania Growth Capital, niedawno utworzony korporacyjny fundusz inwestycyjny, zaangażował środki finansowe w przedsiębiorstwo Enersize OY. Firma dostarcza oprogramowanie optymalizujące zużycie energii w  instalacjach przemysłowych sprężonego powietrza. To pierwsza inwestycja w ramach funduszu Scania.

Scania Growth Capital zainwestował w przedsiębiorstwo Enersize OY, producenta oprogramowania ograniczającego zużycie energii w przemysłowych instalacjach sprężonego powietrza
Fot. Scania

Oprogramowanie Enersize OY pozwala ograniczyć zużycie energii w przemysłowych instalacjach sprężonego powietrza aż do 30%. Instalacje tego typu odpowiadają za 5% konsumpcji energii elektrycznej na świecie i są wykorzystywane przez 90% fabryk.

Użytkownicy nie płacą za rozwiązanie dostarczone przez Enersize lecz dzielą się częścią uzyskanych dzięki niemu oszczędności. Z oprogramowania firmy korzystają już znany producent płaskich ekranów, wytwórcy pojazdów i huty stali. Główna siedziba Enersize OY znajduje się w Helsinkach w Finlandii, a biuro badawczo-rozwojowe w Lund w Szwecji.

Scania Growth Capital to korporacyjny fundusz inwestycyjny, który wspiera szybko rosnące przedsiębiorstwa o strategicznym znaczeniu dla branży transportowej i motoryzacyjnej. Zgodnie z objętą strategią, w kręgu zainteresowania funduszu znajdują się przełomowe rozwiązania i modele biznesowe, które przyczyniają się do rozwoju transportu bardziej przyjaznego dla otoczenia.

Źródło: Scania Polska

DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Narzędzia diamentowe do przecinarek ręcznych

Husqvarna oferuje narzędzia diamentowe do cięcia wszystkich materiałów budowlanych. Znajdują one zastosowanie we wszelkiego typu przecinarkach ręcznych i nie tylko. Szwedzki producent wytwarza elementy wyłącznie we własnych fabrykach. Dostępne są tarcze, pierścienie do przecinarek pierścieniowych, łańcuchowych, po standardowe tarcze diamentowe od mniej intensywnej pracy po najcięższe zastosowania. Czytaj dalej
POLECAMY