Strona główna | AktualnościS6 Goleniów-Koszalin w budowie

S6 Goleniów-Koszalin w budowie

Wszystkie odcinki drogi ekspresowej S6 pomiędzy Goleniowem a Koszalinem są już w budowie. Wojewoda Zachodniopomorski wydał decyzje Zezwalające na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) dla 2 ostatnich odcinków: Nowogard – Płoty (o długości 20,3 km) i Ustronie Morskie – Koszalin (o długości 24,2 km).

Wszystkie odcinki drogi ekspresowej S6 pomiędzy Goleniowem a Koszalinem są już w budowie
Fot. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

Na 4 odcinkach, dla których decyzje ZRID zostały wydane wcześniej, są już prowadzone prace przygotowawcze. Cała trasa od Goleniowa do Koszalina liczy niemal 120 km długości, a wraz z budowaną od wiosny ubiegłego roku obwodnicą Koszalina i Sianowa - prawie 140 km. Łączna wartość kontraktów na realizację odcinków Goleniów - Koszalin to ok. 2,2 mld zł. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest w 2019 roku.

Wydanie decyzji ZRID daje możliwość bezzwłocznego rozpoczęcia robót budowlanych - decyzja posiada rygor natychmiastowej wykonalności. Jednocześnie Wojewoda rozpoczął procedurę odszkodowawczą, po zakończeniu której dotychczasowi właściciele otrzymają odszkodowania za nieruchomości przejęte pod drogę.

Na odcinku Goleniów – Modlimowo droga ekspresowa S6 zostanie wybudowana w pobliżu obecnej drogi krajowej nr 6. Następnie trasa będzie przebiegać w kierunku Kołobrzegu i w rejonie Bielic połączy się z obwodnicą Koszalina i Sianowa.

Nowa droga będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Łącznie na trasie S6 Goleniów – Koszalin powstanie 11 węzłów drogowych, 111 obiektów inżynierskich (wiadukty, mosty, estakady i przejścia dla zwierząt), 6 (3 pary) Miejsc Obsługi Podróżnych i 3 Obwody Utrzymania Drogi Ekspresowej.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

 

DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Premiery "Na poziome 308"

Dziesiątki maszyn i setki zaproszonych gości – tak wyglądało tegoroczne spotkanie „Na poziomie 308”, które odbyło się 7 września w kopalni Piława Górna. Była to już druga edycja imprezy, pierwsza miała miejsce w 2015 roku. Organizatorami są Volvo Maszyny Budowlane Polska, Powerstone oraz Polskie Górnictwo Skalne. Przy tej okazji zaprezentowano również kilka nowości. Czytaj dalej
POLECAMY