Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Ruszyła trzecia edycja Mistrzostw Kadry BHP

Ocena: 0
1974

24 kwietnia rozpoczęła się III edycja ogólnopolskiego konkursu skierowanego do specjalistów bhp oraz wszystkich zainteresowanych tematyką z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, szkolenia i vouchery na wydarzenia branżowe.

Mistrzostwa Kadry BHP są największym konkursem w Polsce popularyzującym tematykę BHP, w którym wzięło już udział ponad 1200 osób. Konkurs skierowany jest do specjalistów BHP, studentów studiów związanych z bezpieczeństwem i higieną w pracy, a także wszystkich innych osób zainteresowanych tą tematyką.

Konkursowi patronują najważniejsze instytucje państwowe i media branżowe związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Wśród nich znajduje się Urząd Dozoru Technicznego, Państwowa Inspekcja Pracy, Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy, Pracodawcy RP i Konfederacja Lewiatan.

Aby wziąć udział w konkursie należy wejść na stronę: http://bezpieczniwpracy.pl/mistrzostwa-kadry-bhp-2017/. Celem konkursu jest popularyzacja zagadnień związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy oraz integracja środowiska specjalistów BHP w Polsce, a także utworzenie prestiżowego rankingu specjalistów BHP.

Mistrzostwa składają się z dwóch etapów, które zostaną przeprowadzone w postaci ankiet on-line. Laureaci I etapu, 50 osób z najwyższą liczbą punktów, przechodzą do etapu II, który wyłoni laureatów konkursu.

Pierwszy etap trwa od 24 kwietnia do 12 maja 2017 roku. Najlepsi uczestnicy z pierwszego etapu po raz kolejny będą rywalizować w drugiej turze w dniach 18-21 maja 2017. 9 czerwca 2017 roku na specjalnej Gali Mistrzostw Kadry BHP poznamy zwycięzców. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, takie jak iPhone, tablet, kamera GoPro oraz bony i vouchery na szkolenia i wydarzenia branżowe.

Zmagania uczestników oceniać będzie Komisja Konkursowa w składzie: Marek Maszewski, Dyrektor Działu Nadzoru Seka S.A., przewodniczący Komisji Konkursowej; Dr Jolanta Łodzińska, adiunkt na WNHIS w Instytucie Socjologii UKSW w Warszawie, kierownik Zakładu Pomocy i Profilaktyki Społecznej; Bartosz Kowalczyk, kierownik Projektów Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia LafargeHolcim; prof. UW dr hab. Jacek Męcina, doradca Zarządu Konfederacji Lewiatan; Witold Polkowski, ekspert Pracodawców RP; Tadeusz Zając, Społeczny Doradca Prezydenta Pracodawcy RP; Maciej Jagielski, kierownik Zespołu bhp i ppoż Urzędu Dozoru Technicznego; Irena Sajkowska, główny specjalista w Departamencie Prewencji i Rehabilitacji ZUS; Artur Sobota, kierownik Sekcji Prewencji w Departamencie Prewencji i Promocji w Głównym Inspektoracie Pracy; Krystyna Świder, kierownik Centrum Edukacyjnego Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego.

Dodatkowo każdy uczestnik może wziąć udział w konkursie partnera Mistrzostw – firmy Movida - na najciekawsze case study z wdrażania i egzekucji zasad bhp. O warunkach przystąpienia do konkursu, jakie czekają na uczestników organizatorzy będą informować mailowo. Do wygrania jest m.in. voucher na udział w wybranym Forum Nowoczesne BHP 2017.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -