Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

ROTHLEHNER - najlepsze podnośniki koszowe dla różnych branż

Ocena: 0
3673

Podesty ruchome, zwyżki czy podnośniki koszowe - samobieżne lub montowane na autach, mają zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach gospodarki. Są wykorzystywane przy pracach budowlanych, remontowych, konserwacyjnych czy zachowawczych. Znajdują zastosowanie w filmie, reklamie czy w akcjach ratunkowych. Bywają wykorzystywane przy pracach związanych z utrzymaniem sieci nadziemnych, ale także w kopalniach czy w pracach wysokościowych prowadzonych w trudno dostępnym terenie.

Uświadomiwszy sobie różnorodność zastosowań i warunków pracy oczywiste staje się duże zróżnicowanie rodzajów i typów podestów oraz podnośników koszowych, a także różnorodność ich zasięgów wysokościowych czy bocznych, rodzajów napędu czy sposobu transportu. Najbogatszą ofertę maszyn do prac wysokościowych oferuje firma ROTHLEHNER, która współpracuje z wieloma największymi producentami podnośników i zwyżek. W przypadku części z nich, ROTHLEHNER jest jedynym dystrybutorem ich maszyn na terenie Polski. W portfolio ROTHLEHNER klienci znajdą:

Podnośniki przegubowe

Ten typ podnośnika znajduje zastosowanie w pracach budowlanych, konserwatorskich czy związanych z utrzymaniem wnętrz budynków magazynowych czy hal sportowych. Największą zaletą tego typu podnośników jest duży zasięg boczny.
W swojej ofercie ROTHLEHNER posiada rozwiązania samojezdne zaopatrzone w dwa typy silników: spalinowy i elektryczny. Dostępne są również dwie podstawowe wersje tego rozwiązania, mniejsze o niebrudzących kołach, przeznaczone głównie do prac wewnątrz budynków oraz większe modele o bardziej masywnej konstrukcji, przeznaczone do prac prowadzonych na zewnątrz. Modele obecnie dostępne w sprzedaży posiadają wysokość roboczą od ok. 10 m aż do 28 m.

Podnośniki masztowe

Równie uniwersalnym rozwiązaniem do prac na wysokościach są podnośniki masztowe. Do ich największych zalet należy możliwość obrotu w zakresie 360°. Dzięki temu znajdują zastosowanie w pracach budowlanych i konserwatorskich. Dostępne są podnośniki samojezdne i platformowe z funkcja ręcznego nastawiania.

ROTHLEHNER dysponuje w swoim portfolio modelami o wysokości roboczej od 14 do 42 metrów. Tak duża wysokość pozwala na stosowanie maszyn również w halach, gdzie nie istnieje inny sposób by przeprowadzić prace konserwatorskie np. dachu.

Podnośniki nożycowe

Doskonałym przykładem różnorodności zastosowań są podnośniki nożycowe. Wykorzystywane są w bardzo wielu branżach zaczynając od prac budowlanych czy konserwatorskich, poprzez prace w halach i magazynach, aż po prace wysokościowe prowadzone w teatrach czy przy kręceniu filmów lub reklam.

W tym przypadku ROTHLEHNER również dysponuje modelami z dwoma rodzajami silników: elektrycznym i spalinowym. Pierwsze przeznaczone są głównie do prac w budynkach, drugie w terenie. Modele, które mają pracować we wnętrzach są mniejsze, są również wyposażone w małe niebrudzące koła. Te, które przeznaczone są do prac terenowych cechuje nieco bardziej masywna konstrukcja.

W ofercie ROTHLEHNER znajdują się obecnie podnośniki nożycowe o wysokości roboczej od 8 do 17 metrów.

Podnośniki na przyczepach

Zwiększając zasięg transportu, a zatem i możliwość wykorzystania podnośnika w terenie, firma zyskuje dużo na możliwości zastosowania sprzętu w różnych miejscach prowadzenia działalności. Taka też myśl przyświecała firmie ROTHLEHNER, kiedy do swojej oferty wprowadziła modele podnośników na przyczepach.
Ten typ podnośnika może być stosowany nawet przez osoby prywatne, jako sprzęt zastępujący drabinę przy pracach prowadzonych przy remoncie czy konserwacji domu. Równie dobrze sprawdza się jednak przy pracach prowadzonych na większą skalę, tak w budownictwie, jak i np. przy pracach konserwatorskich związanych z zielenią miejską.

Waga mniejszych modeli pozwala na ich ciągnięcie przez samochody osobowe. W ofercie ROTHLEHNER posiada podnośniki koszowe o wysokości roboczej od ok 12. do 30 metrów.

Podnośniki na autach

Kolejnym rozwiązaniem związanym z możliwościami transportowymi podnośnika jest montaż podnośnika na samochód. Jest to rozwiązanie bardzo chętnie wykorzystywane przez firmy zajmujące się wyklejaniem bilbordów, służby miejskie czy obsługę sieci nadziemnych.

W swojej ofercie ROTHLEHNER dysponuje możliwością montażu na aucie zarówno podnośników teleskopowych, jak i przegubowych. Są one montowane na podwoziach różnych marek: Ford, Nissan, Iveco, VW, Mercedes-Benz, MAN czy ISUZU i wielu innych.

Podnośniki specjalne

Tam gdzie standardowe podnośniki koszowe czy zwyżki nie sprawdzają się ze względu na zbyt duże rozmiary czy brak możliwości transportu podnośnika na miejsce pracy w sposób, który można uznać za standardowy, firma ROTHLEHNER oferuje podnośniki specjalne.

Jest to szeroka grupa podnośników, które są dostosowane pod różnymi względami do bardzo specyficznych warunków. Część podnośników specjalnych to sprzęt o bardzo małych wymiarach, który np. w wersji złożonej może przejechać przez bardzo małe lub wąskie otwory wejściowe. Wykorzystywane są one np. w jaskiniach lub kopalniach.

Drugą grupą są podnośniki wyposażone w gąsienice. Ich zaletą jest możliwość dostania podnośnika koszowego do trudno dostępnego terenu. Bezpieczną pracę z podnośnikiem przy dużym nachyleniu terenu gwarantuje system automatycznego niwelowania. Co równie ważne ich obsługa jest możliwa bezpośrednio z kosza.

Różnorodność i dostosowanie do potrzeb klienta, to podstawowe założenia, o które oparta jest działalność firmy ROTHLEHNER. Jeżeli klient nie znajdzie wśród oferowanego sprzętu podnośnika lub zwyżki, który odpowiadałby jego wymaganiom, firma zawsze jest gotowa stworzyć doskonały podest lub podnośnik koszowy skonstruowany "na miarę" do potrzeb klienta.

Źródło i zdjęcie: ROTHLEHNER

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: