Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

ROTHLEHNER - doświadczenie i nowoczesność w pracach wysokościowych

Ocena: 0
3138

Od ponad 20 lat na polskim rynku działa firma Rothlehner - podesty ruchome sp. z o.o. Przez ten czas zdążyła wybudować stabilną pozycję i rozpoznawalną markę. Stała się przez te lata jednym z liderów dostarczających podesty ruchome, zwyżki i podnośniki koszowe różnego typu na terenie naszego kraju. Swoją pozycję firma zawdzięcza bogatemu portfoliu sprzętu najlepszych światowych producentów. W przypadku części z tych firm, Rothlehner jest wyłącznym dystrybutorem ich sprzętu na terenie Polski. Drugim aspektem, który pomógł firmie w rozwoju a teraz wspiera ją w prowadzonej działalności, jest bogate zaplecze wiedzowe i technologiczne wszystkich firm współpracujących w ramach Grupy Rothlehner.

Grupa Rothlehner

Pierwsza firma, będąca obecnie firmą macierzystą całej Grupy Rothlehner, powstała w roku 1976 w Massing w Niemczech. W tym czasie Manfred Rothlehner stworzył swój pierwszy podest ruchomy. Było to pierwszym impulsem, który rozpoczął rozwój firmy a następnie doprowadził do całej serii jej zmian. Milowym krokiem w historii firmy było zyskanie przedstawicielstwa producenta DENKA LIFT. Miało to miejsce w 1988 roku i rozpoczęło działalność firmy na nowym obszarze, jakim jest dystrybucja sprzętu znanych producentów. Stopniowo, krok po kroku, firma stawała się przedstawicielem kolejnych firm, jednocześnie budując swoja pozycję w Europie Środkowej. Dobrym rozwiązaniem okazało się tworzenie w różnych krajach nowych firm współpracujących w ramach jednej grupy. Tak też powstała firma Rothlehner - podesty ruchome sp. z o.o.

Dziś Grupa Rotheler dostarcza sprzęt do prac wysokościowych od najlepszych producentów:  podnośniki koszowe GSR, podnośniki na przyczepach DENKA LIFT, samobieżne podnośniki nożycowe, przegubowe i masztowe HAULOTTE oraz PB LIFTTECHNIK, wąskie podesty ruchome FALCON SPIDER, podnośniki na przyczepach Europelift, ładowarki teleskopowe DIECI oraz wiele innych.

Rotheler to jednak nie tylko przedstawicielstwo wielkich i znanych producentów sprzętu. Firma zawsze jest gotowa na nowe wyzwania a jednym z nich jest przygotowywanie rozwiązań dopasowanych do potrzeb klienta "na miarę". Jest to jeden z powodów dlaczego, każda z firm Grupy jest tak skuteczna na lokalnych rynkach, ponieważ zawsze wychodzi naprzeciw potrzebom klientów.

Klienci i ich potrzeby

Wraz z rozwojem działalności, budową pozycji na rynku Europejskim, wzrostem sprzedaży, rozbudową sieci firm wchodzących w skład Grupy i zwiększania liczby przedstawicielstw, władze firmy Rotheler zauważyły pewne tendencje, które pchnęły politykę firmy na zupełnie nowe wody. Zmieniła się wówczas koncepcja prowadzenia całej działalności. W jej sercu nadal została sprzedaż podnośników koszowych, zwyżek oraz podestów ruchomych, jednak stała się ona tylko jednym z aspektów działalności i została otoczona całą paletą powiązanych z nią usług.

Wielu klientów trafiając do firmy wiedziało, że potrzebuje sprzętu do prac wysokościowych, jednak przy tak obszernym portfolio trudno było im wybrać ten najbardziej odpowiadający ich potrzebom. Rotheler stworzył więc strukturę doradczą, która potrafi wybrać podnośnik czy zwyżkę, która będzie najbardziej dostosowana do potrzeb danego klienta.

Wkrótce okazało się również, że sama usługa sprzedaży nowego sprzętu to za mało, jak na wymagania rynkowe. Rotheler wprowadził więc możliwość kupna serwisowanego sprzętu używanego oraz możliwość wynajmu podnośników z parku maszynowego firmy. Tę ostatnią usługę uzupełnił o możliwość wynajmu podnośników i zwyżek wraz z operatorem.

Dalszym aspektem stało się serwisowanie, naprawy i prowadzenie badań technicznych sprzętu. Każda z firm Grupy Rotheler posiada więc własne hale serwisowe i prowadzi pełne badania techniczne. W Polsce centralnej pracują również dwa auta serwisowe, które mogą w każdej chwili dojechać do klienta i przeprowadzić naprawy na miejscu.

Kolejną usługą, która dołączyła do portfolio Rotheler było prowadzenie szkoleń z obsługi podnośników różnego typu. Gwarantuje to pracodawcom, że zakupiony przez nich sprzęt jest nie tylko użytkowany efektywnie i wydajnie, ale przede wszystkim prawidłowo i bezpiecznie.

I tak krok po kroku działalność firmy Rotheler rozwija się stawiając w centrum uwagi potrzeby klientów, nie tylko sprzedaż podnośników i zwyżek. Dzięki temu rozwija się nie tylko zakres usług, ale również sama firma, której wzrost i stabilność jest zauważalny we wszystkich krajach, w których są obecne firmy wchodzace w skład Grupy Rotheler.

Źródło i zdjęcie: Rotheler
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: