Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Rewolucyjna głowica Steelwrist

Ocena: 0
1918
Głowica wychylno-obrotowa firmy Steelwrist, zwana popularnie tiltrotatorem, to urządzenie zwiększające możliwości i wydajność pracy koparki.

Koparka kołowa Volvo EW160C z tiltrotatorem Steelwrist X18
Fot. Steelwrist


Głowica montowana jest między zakończeniem ramienia koparki a osprzętem roboczym, np. łyżką. W stosunku do produktów konkurencyjnych tiltrotatory Steelwrist umożliwiają wychylanie osprzętu w różnych kierunkach o kąt ±45°, zapewniają obracanie łyżki wokół własnej osi o kąt 360° z prędkością 9 obr./min., mają małą masę i wysokość (dają małe straty mocy i dużą siłę skrawania). Poza tym są bardzo dobrze dopasowane do koparek użytkowanych w Polsce.

Produkowane modele (X04, X06, X12, X18, X26), ze szwedzkiej stali o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie, zapewniają optymalne dopasowanie do różnych koparek o masach 2–26 t bez niepotrzebnego powtarzania i zachodzenia na siebie zakresów. Koparka z tiltrotatorem jest maszyną wielozadaniową, może wykonywać prace niemożliwe do zrealizowania przez „zwykłą” koparkę. Zastosowanie tiltrotatora Steelwrist daje wzrost wydajności o ok. 30%, zmniejsza zużycie paliwa i koszty utrzymania maszyny. Dodatkowo firma Steelwrist oferuje ergonomiczne łyżki o zoptymalizowanym kształcie dającym minimalne opory skrawania i bardzo dobry stosunek masy do wytrzymałości oraz opatentowane przez siebie szybkozłącza (S40–S70), dzięki czemu wymiana osprzętu odbywa się bez wychodzenia operatora z kabiny. Steelwrist montuje tiltrotatory m.in. na koparkach: Liebherrr, Volvo, JCB, Caterpillar Case, Doosan, Komatsu, Tarex, Hitachi, Bobcat, New Holland, Kubote, Kato, Takeuchi, Yanmar.

Źródło: Forum Budowlane, nr 11 (174) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: