Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Przekazano kolejne Nowe Actrosy

Ocena: 5
5759


5 września w siedzibie Auto Partner J.A. Garcarek, dealera Mercedes-Benz Trucks Polska, odbyło się uroczyste przekazanie 40 Nowych Actrosów 1848 firmie Pawtrans. To rezultat wieloletniej współpracy firmy z marką Mercedes-Benz. Transakcja jest owocem systematycznej, wieloletniej współpracy Pawtransu z marką Mercedes-Benz oraz firmą Auto Partner J. A. Garcarek z Ociąża. Wynika to również z konsekwentnego realizowania wizji przedsiębiorstwa oferującego wysoką jakość klientom, nowoczesnego, ekologicznego oraz zapewniającego bezpieczeństwo i komfort kierowcom.

Przekazanie symbolicznego kuczyka do 40 Nowych Actrosów firmie Pawtrans. Fot. Mercedes-Benz Trucks

"Podobnie jak w przypadku Actrosa poprzedniej generacji, z nowym modelem również wiążę duże nadzieje, jeśli chodzi o innowacje i ekologię" – mówił Stanisław Pawłowski, prezes firmy Pawtrans podczas uroczystości przekazania pojazdów. "Dodatkowo jednak w tym najnowszym modelu moją uwagę zwraca niespotykany zakres rozwiązań wspierających bezpieczeństwo. Teraz będziemy musieli skoncentrować się na tym, żeby dobrze te wszystkie rozwiązania wykorzystać. Liczę też na kolejne oszczędności kosztowe, jeśli chodzi o spalanie."

40 Nowych Actrosów Pawtransu z kabinami StreamSpace z płaską podłogą zostało bardzo bogato wyposażonych w rozwiązania wspierające bezpieczeństwo. Są to między innymi: najnowsza generacja systemu Active Brake Assist 5, umożliwiająca całkowite bądź częściowe wyhamowanie pojazdu przed ruchomym i nieruchomym obiektem lub pieszym, co pozwala zapobiegać albo zmniejszyć skutki wypadków. Ponadto samochody zostały wyposażone w tempomat z regulacją odstępu Stop-and-go, który zmniejsza ryzyko najechania na pojazd poprzedzający – tempomat samoczynnie dostosowuje prędkość i utrzymuje zadaną odległość. Kierowców użytkujących Nowe Actrosy Pawtransu będą też wspierać systemy asystujące: wspomagania koncentracji, utrzymania pasa ruchu i stabilizacji toru jazdy. Dodatkowo pojazdy zostały wyposażone w rozwiązania, które poprawiają widoczność: reflektory bi-ksenonowe, spryskiwacze reflektorów, automatyczne światła mijania z funkcją doświetlania skrętu, lampy tylne LED oraz czujnik deszczu, a także błyskające obrysówki boczne.

"Firma Pawtrans jest dla nas wyjątkowym partnerem, jeśli chodzi o podejście do naszej filozofii bezpieczeństwa i innowacji w koncernie Daimler" – podkreślił Piotrek Urban, dyrektor sprzedaży i marketingu Mercedes-Benz Trucks Polska, przekazując pamiątkowy kluczyk. "Jesteśmy wdzięczni za to zaufanie i pełni podziwu dla tak świadomego budowania biznesu transportowego, bo właśnie takie firmy są dla nas inspiracją do tworzenia nowych rozwiązań i technologii. Widzimy, że pana inwestycje w wyposażenie, wyjątkowe na tle średniej rynkowej, mają głębszy cel i są nastawione na zwiększenie bezpieczeństwa, jakości i opłacalności transportu. Zdajemy sobie przy tym sprawę, że ostatecznie wszystko jest w rękach osób użytkujących pojazdy. Dlatego biorąc pod uwagę, że dostępność wysoko wykwalifikowanych kierowców spada, staramy się tak projektować nasze rozwiązania, żeby nawet ci mniej doświadczeni mogli osiągać dobre wyniki."

Nowe Actrosy firmy Pawtrans posiadają najnowszą generację inteligentnego tempomatu Predictive Powertrain Control uwzględniającego drogi lokalne oraz system kamer i wyświetlaczy MirrorCam, który zastępuje konwencjonalne lusterka. "Zdajemy sobie sprawę, że są kierowcy, którzy potrafią osiągać bardzo dobre wyniki spalania bez takich udogodnień jak tempomat PPC – ale niezależnie od tego kładziemy nacisk na szkolenia wspierające ekonomiczną i bezpieczną jazdę" – mówił Stanisław Pawłowski. "Wiemy też, że tylko podnosząc stale poziom edukacji i konsekwentnie egzekwując użytkowanie wszystkich rozwiązań, które oferuje nowy Actros, możemy w pełni doświadczyć korzyści z tych nowoczesnych technologii. Dlatego też stale szkolimy naszych kierowców."

"Pawtrans współpracuje z marką Mercedes-Benz od 16 lat, z czego ostatnich siedem z firmą Auto Partner J.A. Garcarek w Ociążu. Chciałbym bardzo podziękować za wszystko, co udało nam się wspólnie osiągnąć" – podkreślił Jan Garcarek, jeden z właścicieli firmy Auto Partner. "Współpraca z firmą Pawtrans i panem Stanisławem Pawłowskim należy do wyjątkowych: jest wyzwaniem i przyjemnością."

"W 2012 roku firma z Poniatowej kupiła 80 Actrosów. Chcę podkreślić, że obecna transakcja jest najlepszą oceną i potwierdzeniem naszych dotychczasowych relacji. Kiedy kilka lat temu pan Jan Garcarek zaproponował nam współpracę, spojrzałem na mapę i pomyślałem, że nie jest nam po drodze. Teraz nie wyobrażam sobie innej drogi i za to bardzo dziękuję. Dlatego też mam nadzieję, że nadal będziemy rozwozić po Europie towary pojazdami z gwiazdą na masce" – podkreślił Stanisław Pawłowski.

Źródło: Mercedes-Benz Trucks

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ