Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Polski finał The Drivers Fuel Challenge

Ocena: 0
2043
Zakończyły się polskie eliminacje w rozgrywanych w tym roku w Regionie Europy Centralno-Wschodniej Volvo Trucks Mistrzostwach Kierowców w Jeździe Ekonomicznej – The Drivers’ Fuel Challenge.

Zwycięzca polskiego finału The Drivers’ Fuel Challenge 2012 – Paweł Ozimek z EPO-Trans Logistic
Fot. Volvo


W polskich eliminacjach, które rozpoczęły się już pod koniec marca br., wzięło udział łącznie 649 kierowców. Ostatecznym zwycięzcą, który został wyłoniony 26 maja br. został Paweł Ozimek z firmy EPO-Trans Logistic z Tychów, który w rundzie finałowej osiągnął najlepszy wynik – zużycie paliwa na poziomie 22,2 l/100 km oraz czas przejazdu 21 minut i 30 sekund. To właśnie czas okazał się czynnikiem rozstrzygającym, bowiem zdobywca II miejsca w polskim finale – Mariusz Mazurek z firmy Mtrans osiągnął identyczne zużycie paliwa, ale odcinek konkursowy przejechał w dłuższym czasie.

Paweł Ozimek, jako zwycięzca polskiego finału The Drivers’ Fuel Challenge weźmie udział w ostatecznej rozgrywce – zaplanowanym na połowę października wielkim finale konkursu na poziomie Regionu Europy Centralno-Wschodniej Volvo Trucks, w Ołomuńcu (Czechy). Będzie walczył o nagrodę główną – samochód osobowy Volvo C30 Drive oraz dla firmy – voucher Volvo o wartości 10 tys. euro.

Forum Budowlane, nr 6 (193) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ