Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Polska broni polskiego międzynarodowego transportu drogowego

Ocena: 0
2797

10 maja wiceminister infrastruktury i budownictwa Justyna Skrzydło spotkała się w Lizbonie z sekretarzem stanu w Ministerstwie Planowania i Infrastruktury Republiki Portugalii Guilhermem Waldemarem Goulao dos Reis D´Oliveirą Martinsem.  Wiceminister towarzyszył szef Gabinetu Politycznego oraz dyrektor Departamentu Strategii Transportu i Współpracy Międzynarodowej.

Wiceminister Justyna Skrzydło (druga z lewej) podczas spotkania z sekretarzem stanu w Ministerstwie Planowania i Infrastruktury Portugalii
Fot. MIB

„Konsekwentnie bronimy sektora polskiego międzynarodowego transportu drogowego. Podkreślamy, że zakres dyrektywy o delegowaniu pracowników nie obejmuje kierowców pojazdów w transporcie międzynarodowym. Stosowanie tych przepisów mogłoby skutkować dezintegracją rynku transportowego w UE oraz nałożeniem zbędnych obciążeń na przedsiębiorców” – powiedziała wiceminister Justyna Skrzydło podczas spotkania w Lizbonie.

Justyna Skrzydło przedstawiła przedstawicielom Portugalii stanowisko polskiego rządu wobec planowanych przez Komisję Europejskich zmian prawnych dotyczących transportu drogowego (tzw. inicjatyw drogowych wchodzących w skład pakietu mobilności) oraz protekcjonistycznych działań niektórych państw członkowskich wobec tej branży.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -