Strona główna | AktualnościPolska broni polskiego międzynarodowego transportu drogowego

Polska broni polskiego międzynarodowego transportu drogowego

10 maja wiceminister infrastruktury i budownictwa Justyna Skrzydło spotkała się w Lizbonie z sekretarzem stanu w Ministerstwie Planowania i Infrastruktury Republiki Portugalii Guilhermem Waldemarem Goulao dos Reis D´Oliveirą Martinsem.  Wiceminister towarzyszył szef Gabinetu Politycznego oraz dyrektor Departamentu Strategii Transportu i Współpracy Międzynarodowej.

Wiceminister Justyna Skrzydło (druga z lewej) podczas spotkania z sekretarzem stanu w Ministerstwie Planowania i Infrastruktury Portugalii
Fot. MIB

„Konsekwentnie bronimy sektora polskiego międzynarodowego transportu drogowego. Podkreślamy, że zakres dyrektywy o delegowaniu pracowników nie obejmuje kierowców pojazdów w transporcie międzynarodowym. Stosowanie tych przepisów mogłoby skutkować dezintegracją rynku transportowego w UE oraz nałożeniem zbędnych obciążeń na przedsiębiorców” – powiedziała wiceminister Justyna Skrzydło podczas spotkania w Lizbonie.

Justyna Skrzydło przedstawiła przedstawicielom Portugalii stanowisko polskiego rządu wobec planowanych przez Komisję Europejskich zmian prawnych dotyczących transportu drogowego (tzw. inicjatyw drogowych wchodzących w skład pakietu mobilności) oraz protekcjonistycznych działań niektórych państw członkowskich wobec tej branży.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Narzędzia diamentowe do przecinarek ręcznych

Husqvarna oferuje narzędzia diamentowe do cięcia wszystkich materiałów budowlanych. Znajdują one zastosowanie we wszelkiego typu przecinarkach ręcznych i nie tylko. Szwedzki producent wytwarza elementy wyłącznie we własnych fabrykach. Dostępne są tarcze, pierścienie do przecinarek pierścieniowych, łańcuchowych, po standardowe tarcze diamentowe od mniej intensywnej pracy po najcięższe zastosowania. Czytaj dalej
POLECAMY