Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

PKP zapłaci podwykonawcom Astaldi

Ocena: 4.5
1272

3 października 2018 r. w siedzibie PKP Polskich  Linii Kolejowych odbyło się spotkanie członków Zarządu Spółki oraz wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka z podwykonawcami Astaldi S.p.A. PKP Polskie Linie Kolejowe przedstawiły szczegółowe informacje o nadzwyczajnych działaniach spółki względem regulowania należności dla podwykonawców. Określono najszybszy i zgodny z prawem sposób procedowania dokumentów, który pozwoli podwykonawcom uzyskać należności wynikające ze zobowiązań Astaldi S.p.A.

Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury. Fot MI

„W sytuacji, kiedy generalny wykonawca - firma Astaldi zaprzestaje płatności na rzecz firm wykonujących prace przy realizacji linii kolejowych Lublin – Warszawa i Poznań – Leszno, w przeciwieństwie do naszych poprzedników, nie pozostawiamy podwykonawców bez wsparcia.”

Spotkanie przebiegało w rzeczowej atmosferze i było kontynuacją spotkania podwykonawców z wojewodą lubelskim Przemysławem Czarnkiem z dnia 2 października.

PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały, że dzięki szybkim działaniom wczoraj zostały już zrealizowane pierwsze wypłaty dla podwykonawców w Lesznie. Kolejne wypłaty, jedna trzecia wszystkich należności, tj. ponad 15 mln zł dla 5 podwykonawców z kontraktu lubelskiego, będą zrealizowane 4 października.

Ustalono, że kolejne spotkanie z podwykonawcami odbędzie się 15 października 2018 r. w Lublinie. Przedstawione zostanie na nim podsumowanie zrealizowanych działań. Podwykonawcy są i będą na bieżąco informowani o działaniach PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Astaldi S.p.A wraz z konsorcjantami, na podstawie zawartych umów, są nadal zobowiązani wykonywać umowy na linii Lublin – Warszawa oraz linii Poznań – Leszno.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: