Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Czterech mistrzów Starcia Szlifierzy w Nadarzynie

Ocena: 0
1961

Podczas pierwszego „Starcia Szlifierzy” w Nadarzynie poleciało wiele iskier, a emocje sięgnęły zenitu. Blisko 40 profesjonalistów z branży przeżyło prawdziwą przygodę w świecie obróbki metalu oraz wyłoniono czterech mistrzów, którzy wyszlifowali sobie drogę do finału drugiej edycji „Starcia Szlifierzy”. O zwycięstwie często decydowały sekundy, milimetry, a nawet miligramy zdjętego materiału.

Do Wielkiego Finału przeszło czterech najlepszych zawodników z Nadarzyna
Fot. 3M

Pierwsze regionalne zawody „Starcia Szlifierzy” odbyły się 21 kwietnia podczas Centralnych Targów Budowlanych Building Solutions. Profesjonaliści, w duchu sportowej rywalizacji, zmierzyli się z innymi specjalistami z branży szlifierskiej, walczyli o uznanie, cenne nagrody oraz przepustkę do Wielkiego Finału. Oprócz sprawdzenia się w konkurencjach, szlifierze przybliżyli gościom i widzom targów swoją pracę oraz pokazali im, jak przebiega szlifowanie metalu. Poza tym wszyscy zawodnicy zaprezentowali swoje umiejętności, zintegrowali się, wymienili opinie z kolegami po fachu, a dzięki przygotowanym atrakcjom przez organizatora zawodów – firmę 3M – przetestowali produkty najwyższej jakości oraz uczestniczyli w szkoleniach.

Specjaliści branży szlifierskiej sprawdzili swoje umiejętności w pięciu konkurencjach. Największym uznaniem cieszyły się zadania praktyczne, w których uczestnicy mogli wykazać się swoim warsztatem pracy oraz zaangażowaniem.

Jednym z celów „Starcia Szlifierzy” jest dostrzeżenie, wyłonienie i nagrodzenie tych, dla których szlifowanie jest czymś więcej niż tylko pracą – jest również pasją. Dlatego firma 3M dla laureatów pierwszych regionalnych zawodów drugiej edycji ufundowała cenne nagrody. Do Wielkiego Finału przeszło czterech najlepszych zawodników z Nadarzyna:

  • Sylwester Kukiełka z firmy „Sylwester Kukiełka” - laureat I miejsca, otrzymał nagłowie Versaflo z systemem filtrowania powietrza Adflo, produkty Cubitron II Scotch-Brite, szlifierkę firmy Flex oraz bon dla firmy o wartości 800 zł;
  • Przemysław Ugolik z firmy S&S Piłczyński.- II miejsce, otrzymał przyłbicę Speedglas XXi, produkty Cubitron II i Scotch-Brite, szlifierkę firmy Flex oraz bon dla firmy o wartości 500 zł;
  • Piotr Piłczyński z firmy S&S Piłczyński - III miejsce, nagrodzony został nagłowiem G500, produktami Cubitron i Scotch-Brite, szlifierką Flex oraz bonem dla firmy o wartości 300 zł;
  • Marcin Piłczyński z firmy Piłczyński ART - wyróżnienie, otrzymał nagrody w postaci ochronników słuchu Peltor Optime, produktów Cubitron i Scotch-Brite, szlifierki Flex.
Następne regionalne zawody w szlifowaniu odbędą się w Poznaniu i w Sosnowcu. Wyłonią one kolejnych mistrzów obróbki metalu, którzy wraz z laureatami z Nadarzyna zetrą się w Wielkim Finale. Wtedy też powalczą o tytuł Szlif Mistrza 3M i cenne nagrody, w tym wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Partnerami pierwszych regionalnych zawodów drugiej edycji „Starcia Szlifierzy” w Nadarzynie byli: Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe Ptak Warsaw Expo, Centralne Targi Budowlane Building Solutions, Fanuc, Targed, Troax, Kemper oraz Flex.

Źródło: 3M

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: