Strona główna | AktualnościCzterech mistrzów Starcia Szlifierzy w Nadarzynie

Czterech mistrzów Starcia Szlifierzy w Nadarzynie

Podczas pierwszego „Starcia Szlifierzy” w Nadarzynie poleciało wiele iskier, a emocje sięgnęły zenitu. Blisko 40 profesjonalistów z branży przeżyło prawdziwą przygodę w świecie obróbki metalu oraz wyłoniono czterech mistrzów, którzy wyszlifowali sobie drogę do finału drugiej edycji „Starcia Szlifierzy”. O zwycięstwie często decydowały sekundy, milimetry, a nawet miligramy zdjętego materiału.

Do Wielkiego Finału przeszło czterech najlepszych zawodników z Nadarzyna
Fot. 3M

Pierwsze regionalne zawody „Starcia Szlifierzy” odbyły się 21 kwietnia podczas Centralnych Targów Budowlanych Building Solutions. Profesjonaliści, w duchu sportowej rywalizacji, zmierzyli się z innymi specjalistami z branży szlifierskiej, walczyli o uznanie, cenne nagrody oraz przepustkę do Wielkiego Finału. Oprócz sprawdzenia się w konkurencjach, szlifierze przybliżyli gościom i widzom targów swoją pracę oraz pokazali im, jak przebiega szlifowanie metalu. Poza tym wszyscy zawodnicy zaprezentowali swoje umiejętności, zintegrowali się, wymienili opinie z kolegami po fachu, a dzięki przygotowanym atrakcjom przez organizatora zawodów – firmę 3M – przetestowali produkty najwyższej jakości oraz uczestniczyli w szkoleniach.

Specjaliści branży szlifierskiej sprawdzili swoje umiejętności w pięciu konkurencjach. Największym uznaniem cieszyły się zadania praktyczne, w których uczestnicy mogli wykazać się swoim warsztatem pracy oraz zaangażowaniem.

Jednym z celów „Starcia Szlifierzy” jest dostrzeżenie, wyłonienie i nagrodzenie tych, dla których szlifowanie jest czymś więcej niż tylko pracą – jest również pasją. Dlatego firma 3M dla laureatów pierwszych regionalnych zawodów drugiej edycji ufundowała cenne nagrody. Do Wielkiego Finału przeszło czterech najlepszych zawodników z Nadarzyna:

  • Sylwester Kukiełka z firmy „Sylwester Kukiełka” - laureat I miejsca, otrzymał nagłowie Versaflo z systemem filtrowania powietrza Adflo, produkty Cubitron II Scotch-Brite, szlifierkę firmy Flex oraz bon dla firmy o wartości 800 zł;
  • Przemysław Ugolik z firmy S&S Piłczyński.- II miejsce, otrzymał przyłbicę Speedglas XXi, produkty Cubitron II i Scotch-Brite, szlifierkę firmy Flex oraz bon dla firmy o wartości 500 zł;
  • Piotr Piłczyński z firmy S&S Piłczyński - III miejsce, nagrodzony został nagłowiem G500, produktami Cubitron i Scotch-Brite, szlifierką Flex oraz bonem dla firmy o wartości 300 zł;
  • Marcin Piłczyński z firmy Piłczyński ART - wyróżnienie, otrzymał nagrody w postaci ochronników słuchu Peltor Optime, produktów Cubitron i Scotch-Brite, szlifierki Flex.
Następne regionalne zawody w szlifowaniu odbędą się w Poznaniu i w Sosnowcu. Wyłonią one kolejnych mistrzów obróbki metalu, którzy wraz z laureatami z Nadarzyna zetrą się w Wielkim Finale. Wtedy też powalczą o tytuł Szlif Mistrza 3M i cenne nagrody, w tym wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Partnerami pierwszych regionalnych zawodów drugiej edycji „Starcia Szlifierzy” w Nadarzynie byli: Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe Ptak Warsaw Expo, Centralne Targi Budowlane Building Solutions, Fanuc, Targed, Troax, Kemper oraz Flex.

Źródło: 3M

DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Narzędzia diamentowe do przecinarek ręcznych

Husqvarna oferuje narzędzia diamentowe do cięcia wszystkich materiałów budowlanych. Znajdują one zastosowanie we wszelkiego typu przecinarkach ręcznych i nie tylko. Szwedzki producent wytwarza elementy wyłącznie we własnych fabrykach. Dostępne są tarcze, pierścienie do przecinarek pierścieniowych, łańcuchowych, po standardowe tarcze diamentowe od mniej intensywnej pracy po najcięższe zastosowania. Czytaj dalej
POLECAMY