Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Pięć Actrosów dla Rezon Trans

Ocena: 4.7
2411

7 stycznia 2019 roku w siedzibie lubelskiego dealera Mercedes-Benz Nobile Motors, odbyło się uroczyste przekazanie 5 pierwszych ciągników Actros 1845 spółce Rezon Trans. Wyposażono je w silniki OM 471 drugiej generacji, system przewidującego topograficznego tempomatu Predictive Powertrain Control oraz w system telematyczny Fleetboard. Pojazdy już wyruszyły z ładunkami na europejskie trasy.

Symboliczny kluczyk do Actrosów, w ciemnozielonych barwach Rezon Trans, odebrał prezes firmy Andrzej Ziętek. Fot. Mercedes-Benz Trucks

Rezon Trans nalezy do rosyjsko-białoruskiej kompanii R-Group i powstała w związku z potrzebą rozszerzenia jej działalności transportowej na rynkach Unii Europejskiej. R-Group, firma o 20-letnim doświadczeniu w transporcie dalekobieżnym przede wszystkim na terenie Rosji, Kazachstanu, Azji Środkowej, posiada flotę ok. 3000 pojazdów, z czego niemal połowę stanowią Mercedesy.

"Bardzo się cieszymy z rozpoczęcia tej współpracy" – mówił prezes Rezon Trans, Andrzej Ziętek, odbierając symboliczny kluczyk. "Muszę podkreślić, że bardzo doceniamy fakt, że jako nowy podmiot gospodarczy znaleźliśmy zrozumienie i partnerskie podejście u przedstawiciela marki Mercedes-Benz. To bardzo ważne dla startującej spółki i mamy nadzieję, że ta współpraca w najbliższym czasie się rozwinie."

W uroczystości wzięli udział również przedstawiciele Mercedes-Benz Trucks: Mateusz Lejman, Key Account Manager Mercedes-Benz Trucks Polska oraz Szczepan Niedzielski z Mercedes-Benz Warszawa, którzy odpowiadali za transakcję.

"Dla nas transakcja z Rezon Trans oznacza szansę na współpraca z nową firmą, która niedługo może stać się poważnym graczem na europejskim rynku. Wiemy, że w firmie R-Group, do której należy nowo powstała spółka, marka Mercedes-Benz jest mocno reprezentowana i mamy nadzieję, że podobnie będzie w Rezon Trans."

Źródło: Mercedes-Benz Trucks

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: