Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Opony Continental w pojazdach Les Smith Haulage

Ocena: 0
1799
Dzięki zmianie ogumienia na opony Continental, firma Les Smith Haulage Limited ze Swindon (Wielka Brytania) znacznie wydłużyła czas eksploatacji opon w pojazdach swojej floty firmowej.

Dzięki oponom Continental, firma Les Smith Haulage Limited, znacznie wydłużyła czas eksploatacji ogumienia w pojazdach swojej floty
Fot. Continental


18 pojazdów ciężarowych tworzących flotę to wyłącznie 18-tonowe pojazdy marki Mercedes-Benz Axor w wersji dwuosiowej. W ciągu roku ciężarówki te przejeżdżają średnio dystans od 80 tys. do nawet 100 tys. km. Dzięki podjęciu decyzji o dokładniejszym, bardziej przemyślanym doborze rodzaju ogumienia, oraz uważnemu monitorowaniu stanu zużycia firmie udało się znacznie poprawić wydajność korzystania z opon.

Kontrole wzrokowe w poszukiwaniu ewentualnych usterek lub zbyt niskiego ciśnienia powietrza należą do codziennych obowiązków każdego kierowcy wyruszającego w trasę i wracającego z niej; każdy stwierdzony przypadek nieprawidłowości jest natychmiast zgłaszany odpowiedniej komórce, która podejmuje właściwe kroki zaradcze. W ramach przeprowadzanych co sześć tygodni kontroli bezpieczeństwa z udziałem lokalnego dealera Mercedes-Benz, Rygor Commercials, sprawdza się stan i głębokość bieżnika oraz ciśnienie powietrza w oponach. Dalszego wsparcia w tym procesie udziela firma Barry Shaddick Tyres, korzystając z magazynów firmowych w Swindon, a do świadczonych przez nią usług należy m.in. kompleksowa pomoc drogowa na terenie całej Wielkiej Brytanii poprzez sieć firm partnerskich w ramach ContiNetwork.

Źródło: Forum Budowlane, nr 2 (165) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: