Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Obwodnica Ryk w ciągu drogi S17 gotowa!

Ocena: 4.9
20200

Kierowcy mają już do dyspozycji w pełni ekspresowe połączenie drogą S17 pomiędzy Garwolinem a Lublinem. 6 września 2019 r. oddano do użytku ostatni brakujący odcinek tej trasy łączący obydwa miasta, czyli obwodnicę Ryk.

Od 6 września 2019 r. kierowcy mogą już korzystać z 15-kilometrowej obwodnicy Ryk. Fot. Ministerstwo Infrastruktury

"Jestem bardzo szczęśliwy, że możemy dziś udostępnić polskim kierowcom ostatni brakujący fragment drogi ekspresowej S17 pomiędzy Garwolinem a Lublinem, który znacząco skróci czas przejazdu pomiędzy tymi miastami, a także czas przejazdu do Warszawy. Wykonaliśmy kolejny krok w kierunku budowy nowoczesnego i bezpiecznego połączenia drogowego stolicy Polski z Lubelszczyzną i Podkarpaciem" – podkreślił minister A. Adamczyk.

Udostępniony odcinek jest już trzecim fragmentem drogi ekspresowej S17 oddanym do użytku od początku tego roku. Od 19 czerwca kierowcy mogą korzystać z 13 km tej trasy pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód, a od 4 lipca z kolejnych 30 km, od końca obwodnicy Garwolina do Ryk.

Wraz z obwodnicą Ryk kierowcy mają teraz do dyspozycji blisko 140 km odcinek dwujezdniowej drogi ekspresowej, od początku obwodnicy Garwolina, przez wschodnią obwodnicę Lublina, aż do końca obwodnicy Piask. Na oddawanym właśnie odcinku S17, obwodnicy Ryk,  tymczasowo będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 100 km/h, które zostanie zniesione po zakończeniu prac na drogach dojazdowych.

Obwodnica Ryk ma długość 15 km. Na całym odcinku trasa posiada dwie jezdnie o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. Nawierzchnia drogi jest wykonana z betonu cementowego. Najbardziej okazałym obiektem inżynierskim na oddawanym odcinku jest blisko 200 m most na rzece Wieprz, któremu władze gminy Żyrzyn nadały imię urodzonej w pobliskim Kośminie Zofii Kossak.

Wykonawcą udostępnionego kierowcom fragmentu S17, na realizację którego umowę podpisano 9 listopada 2015 r., była firma PORR Polska Infrastructure. Inwestycja powstała przy dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ