Strona główna | AktualnościNowy XF zaprezentowany w Polsce

Nowy XF zaprezentowany w Polsce

9 czerwca br. w budynku warszawskiego Transcoloru miała miejsce oficjalna premiera nowego DAF-a XF. Wzięło w niej udział prawie 800 klientów i partnerów biznesowych DAF Trucks Polska.

Dla wielu spośród gości zgromadzonych w hali warszawskiego Transcoloru premiera Nowego XF-a stanowiła pierwszą okazję do zapoznania się z najnowszym modelem ciężarówki z Eindhoven. W wydarzeniu udział wzięli właściciele i pracownicy największych firm transportowych w Polsce, a także przedstawiciele autoryzowanych dealerów pojazdów marki DAF w Polsce, firm: DBK, WTC, ESA Trucks, TB Truck & Trailer Serwis oraz Firmy Wanicki. Wydarzenie otworzył Maciej Taniewski, dyrektor zarządzający DAF Trucks Polska, który oficjalnie powitał gości.

"Spotykamy się dzisiaj z Państwem nie tylko po to, aby zaprezentować najnowszego DAF-a XF. W ten sposób chcemy także podziękować za zaufanie, dzięki któremu od ponad 10 lat możemy z dumą nosić tytuł lidera rynku samochodów ciężarowych w Polsce oraz dzięki któremu obecnie już co czwarty rejestrowany w Polsce pojazd ciężarowy jest marki DAF. Ale zaufanie to także zobowiązanie. Mamy świadomość tego, że musimy wciąż zaspokajać oczekiwania rynku, które są proste: dostarczać samochody, które pozwalają zarabiać więcej. Pojazdy, które generują możliwie najniższe koszty eksploatacyjne, możliwie najwyższe zyski, a których kierowcy są dumni, mogąc pracować w komfortowych i bezpiecznych warunkach I taki właśnie jest nowy XF. Nowy DAF jest lżejszy, interwały między przeglądami są wydłużone, a co najważniejsze - zużywa 7% mniej paliwa od poprzednika. Dlatego nazwaliśmy go "doskonały w każdym calu" - powiedział Maciej Taniewski.

W dalszej części wydarzenia najważniejsze cechy nowego DAF-a przedstawił Zbigniew Kołodziejek, dyrektor marketingu DAF Trucks Polska "Dlaczego uważamy, że to najlepszy samochód na rynku? W 2018 r. firma DAF będzie obchodziła 90 lecie istnienia. I od pierwszego dnia firma związana jest z transportem towarowym. 90 lat DAF-a to 90 lat innowacji. To liczne przełomy, którymi nadawaliśmy ton branży: wprowadzenie Intercoolera, który DAF wprowadził jako pierwszy. Wprowadzenie technologii ATi, np. model 95 - pierwszy DAF nagrodzony tytułem Ciężarówki Roku. To wtedy rozpoczęła się nowa era w konstrukcji zespołów napędowych, które były w stanie realizować transport dalekobieżny, sięgający ponad miliona kilometrów. Potem wprowadzenie modelu roku 2015 - najchętniej wybieranego samochodu ciężarowego w Polsce i jednego z najpopularniejszych na świecie. Najważniejsza jest niezawodność. Czy samochód spala mniej czy więcej, jego komfort - to nie ma znaczenia w sytuacji, w której samochód nie dowiezie ładunku na miejsce na czas. Od 12 lat DAF jest liderem sprzedaży w Polsce. Dlatego, że oprócz ekonomiki DAF koncentruje się na dostarczaniu pojazdów o niezrównanej trwałości i niezawodności, cechujących się zaledwie 5,5 godziną nieplanowanych przestojów w ciągu 30-tu miesięcy (wg. Testu firmy Fahrenkoetter). Dzisiejszy dzień to dzień, w którym redefiniujemy pojęcie efektywności. Wprowadzamy pojazdy, dzięki którym to, co najlepsze, staje się jeszcze lepsze. Ustawiamy wysoko poprzeczkę jeśli chodzi o niskie zużycie paliwa, niezawodność, bezawaryjność, efektywność, długowieczność. 7%, czyli średnio o 2 litry mniej. Warto zaznaczyć, że 7% wzrostu efektywności to najwyższy skok, jaki DAF wykonał w historii" - powiedział Kołodziejek

Nowy model to również liczne innowacje największej kabiny na rynku. Wnętrze to nowe materiały wykończenia, większa czytelność zegarów, rozbudowany moduł feedbacku. Do tego system DAF Connect  - najbardziej otwarta platforma do zarządzania flota dostępna na rynku. 

Niższe spalanie to nawet 3000 EURO na pojazd korzyści rocznie. Dodatkowa ładowność - 600 EUR dodatkowego zysku. Nowe interwały obsługowe to jakieś 250 EUR rocznie ze względu na większą dostępność taboru. DAF Connect - większa możliwość porównania i analizy, kontroli efektywność - kolejne 1300 EURO niższych kosztów rocznie. Nowy XF - Pure Excellence, doskonałość, to najlepsza propozycję biznesową dla firmy transportowej na rynku. 

Wydarzenie na facebooku obserwowało live 900 osób, a dotychczas obejrzało prawie 10 000.  
Imprezę prowadził Marcin Prokop, a muzyczną gwiazdą wieczoru była Patrycja Markowska, u której boku - niespodziewanie - pojawił się Grzegorz Markowski, lider zespołu Perfect.

Źródło i zdjęcia: DAF Trucks Polska 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowy DAF CF i XF - Pure Excellence
Megatranslaw odebrał ciągniki DAF
Pojazdy DAF nowej generacjiDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Narzędzia diamentowe do przecinarek ręcznych

Husqvarna oferuje narzędzia diamentowe do cięcia wszystkich materiałów budowlanych. Znajdują one zastosowanie we wszelkiego typu przecinarkach ręcznych i nie tylko. Szwedzki producent wytwarza elementy wyłącznie we własnych fabrykach. Dostępne są tarcze, pierścienie do przecinarek pierścieniowych, łańcuchowych, po standardowe tarcze diamentowe od mniej intensywnej pracy po najcięższe zastosowania. Czytaj dalej
POLECAMY