Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Nowy produkt Firestone

Ocena: 5
4621

Firestone poszerzył popularną linię opon do samochodów dostawczych i lekkich ciężarówek o nowy model – Vanhawk 2. Kierowcy tych pojazdów muszą się zmierzyć z częstą jazdą na krótkich odcinkach, korkami w mieście oraz manewrowaniem na ciasnych parkingach. W takich warunkach przydatne okazują się wytrzymałe opony, które nie tylko zapewniają dobre parametry, ale także zmniejszają zużycie paliwa. Właśnie tym potrzebom ma sprostać nowa generacja opony Vanhawk 2.

Aby uzyskać mniejsze opory toczenia udoskonalono mieszankę bieżnika, co zapewniło oponie  Vanhawk 2 awans do kategorii C oraz ograniczenie zużycie paliwa i zmniejszenie emisji dwutlenku węgla
Fot. Firestone

Nowa opona kontynuuje podkreślaną także w przypadku swojej poprzedniczki tradycję trwałości i żywotności, dzięki którym zdobyła popularność wśród właścicieli vanów. Jednocześnie w porównaniu do niej zapewnia lepszą kontrolę na mokrej nawierzchni i zmniejsza zużycie paliwa. Połączenie tych zalet sprawia, że ta opona do lekkich samochodów ciężarowych jest trwała i uniwersalna, dając kierowcy całkowitą pewność na drodze, niezależnie od okoliczności.

Dzięki udoskonalonemu wzorowi bieżnika, opona Vanhawk 2 uzyskała symbol klasy B na etykiecie europejskiej. Odpowiada on przyczepności na mokrej nawierzchni, która pozwala skrócić drogę hamowania oraz zapewnić lepszą kontrolę i bezpieczeństwo podczas jazdy w deszczu w porównaniu do swojej poprzedniczki.

Źródło: Firestone

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: