Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Nowy Actros samochodem roku

Ocena: 0
2166
Podczas odbywających się w belgijskim Kortrijk międzynarodowych targów Trailer 2011, nowemu Actrosowi przyznano prestiżowy tytuł „Truck of the Year”. Nagrodę tą Actros otrzymał już po raz czwarty.

Nowy Mercedes-Benz Actros – „Truck of the Year 2012”. Od lewej stroją: Georg Weiberg i Hubertus Troska z Mercedes-Benz Trucks oraz Gianenrico Griffini, przewodniczący jury „Truck of the Year”
Fot. Mercedes-Benz

Mercedes-Benz zdeklasował swoich kontrkandydatów do nagrody. Jako jedyny producent samochodów ciężarowych, wprowadził w tym roku nie tylko nowoczesny i ekologiczny silnik spełniający wyśrubowaną normę spalania Euro VI, ale także zaprojektował dla niego zupełnie nowy pojazd. Nowy Actros jest bowiem nie tylko czwartą generacją dobrze znanego i sprawdzonego już pojazdu – w przeciwieństwie do swoich poprzedników został zaprojektowany od początku. Jest ekonomiczny, komfortowy i przyjazny dla środowiska. Jego nowy design zwiększa atrakcyjność flagowego pojazdu ciężarowego Mercedes-Benz.

Nagroda „Truck of the Year” przyznawana jest od 1976 roku. Od tego czasu stała się ona jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży. Jury, złożone z 24 ekspertów z 24 różnych krajów wybiera co roku samochód ciężarowy, którego premiera ma dla rynku szczególne znaczenie ze względu na innowacyjność, pomysłowość, lub inne elementy, które mają wyznaczać kierunek rozwoju ciężkiej motoryzacji.

Źródło: Forum Budowlane, nr 12 (187) 2011
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: