Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Nowe rozwiązania na Trimble Dimensions

Ocena: 0
1872

W 8 Międzynarodowej Konferencji Użytkowników Trimble wzięło udział ponad 4400 zarejestrowanych uczestników z ponad 80 krajów. Trimble Dimensions 2016 zorganizowano w dniach 7-9 listopada w kompleksie hotelowym Venetian w Las Vegas. Wydarzenie koncentrowało się na tym, w jaki sposób  technologie informacyjne zmieniają pracę profesjonalistów, gwarantując im sukces zawodowy. Podczas konferencji dział budowlano-inżynieryjny Trimble ogłosił kilka ciekawych informacji.

W 8 Międzynarodowej Konferencji Użytkowników Trimble Dimensions 2016 udział wzięło ponad 4400 uczestników z ponad 80 krajów
Fot. Trimble

Firma Trimble ogłosiła rozpoczęcie współpracy z firmą Engcon, dzięki której system niwelacji GCS900 Trimble może być stosowany z modułami Tiltrotator tej marki dla koparek. Umożliwi to wykonawcom oszczędności czasu i paliwa. Dział rozwoju sprzętu koparek XCMG i Trimble powiadomił zaś o zamiarze rozpoczęcia prac nad integracją systemów sterowania maszynami  Trimble i koparek XCMG. System sterowania maszynami Trimble umożliwi klientom XCMG korzystanie z rozwiązań Trimble Connected Site, takich jak praca na rzeczywistych modelach 3D.

Podczas konferencji Trimble podano do wiadomości, że system niwelacji GCS900 jest teraz dostępny z technologią xFill zapewniającą pozycjonowanie w czasie rzeczywistym (RTK) podczas przerw w dostępności poprawek korekcyjnych. xFill wykorzystuje satelitarną technologię Trimble RTX, dzięki której “uzupełnia” poprawki RTK w przypadku tymczasowych przerw w połączeniu radiowym lub internetowym. Dzięki temu wykonawcy mają mniej przerw i skraca się czas przestojów maszyn.

Zaprezentowano takze system sterowania maszynami DPS900 dla dynamicznego zagęszczania kafarami, który zwiększa bezpieczeństwo pracownika poprzez eliminację potrzeby pracy mierniczych w bezpośredniej bliskości dużych maszyn. System DPS900 umożliwia dokładne i automatyczne śledzenie i rejestrowanie ilości uderzeń w danym punkcie oraz głębokości otworu, dzięki czemu redukuje się liczbę błędów pojawiających się przy stosowanych dzisiaj ręcznych metod rejestracji.

Trimble wprowadziło również ulepszenia w systemach pozycjonowania dla małych wykonawców. Oprogramowanie Trimble SCS900 Site Controller ma dwie nowe funkcje, EZ Level i BaseAnywhere. EZ Level zastępuje tradycyjne nadajniki laserowe przez GNSS lub tachymetry, umożliwiając łatwą kontrolę wysokości, gdy nie jest dostępny projekt. BaseAnywhere umożliwia wykonawcom szybkie ustawienie anteny Trimble SPS585 GNSS Smart Antenna jako stacji bazowej w dowolnym miejscu placu budowy, bez potrzeby weryfikacji pomiaru. Dodatkowo poprawki mogą być przesyłane do SPS585 za pomocą BaseAnywhere i sieci bezprzewodowej Wi-Fi. Radio nie jest wymagane, więc mniejsi wykonawcy otrzymują tanią metodę do odbioru poprawek GNSS na placu budowy.

Mali i średni wykonawcy skorzystają na fakcie, że pliki SketchUp mogą być teraz eksportowane do oprogramowania Trimble SCS900 Site Controller za pomocą nowego rozszerzenia Trimble Site Contractor do użytku w aplikacjach pozycjonujących, a system kontroli niwelacji GCS900 może być zainstalowany w wielu narzędziach niwelacyjnych do ładowarek burtowych różnych producentów.

  

„Co roku na Trimble Dimensions ustanawiane są nowe rekordy frekwencji i tak też było tym razem. To prawdziwe święto technologii – unikalna konferencja, koncentrująca się na tym, jak zaawansowane rozwiązania zmieniają świat. Dzięki zasłużonej reputacji jednego z największych wydarzeń edukacyjnych stanowi stymulujące i pouczające doświadczenie dla specjalistów z branży”- powiedział Bryn Fosburgh, wiceprezes Trimble.
F
ot. Trimble

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: