Nowe cyfrowe klucze dynamometryczne Milwaukee

Ocena: 4.7
3190

Milwaukee rozszerza ofertę M12 o dwa kolejne urządzenia, klucze dynamometryczne: M12 ONEFTR38 z napędem 3/8" oraz M12 ONEFTR12 z napędem 1/2". Cyfrowe klucze dynamometryczne M12 Fuel z napędem akumulatorowym gwarantują szybszą i dokładniejszą pracę montażową, jednocześnie chroniąc samo narzędzie przed przeciążeniem. dzięki funkcji One-Key generują raporty pracy urządzeń użytkownikom oraz nadzorowi technicznemu.

 

 

Nowe klucze zapewniają do 50% szybszą pracę, zastępując narzędzia ręczne oraz standardowy proces wymagający dwóch urządzeń. Fot. Milwaukee

Podłączanie instalacji elektrycznej to czasochłonny proces. Rodzi także wiele problemów. Podczas pracy można zbyt mocno dokręcić połączenia, jak również nabawić się urazów używając narzędzi ręcznych. Nowe, cyfrowe klucze dynamometryczne M12 FUEL zapewniają szybszą, bardziej dokładną pracę, a co więcej dostarczają raporty umożliwiające ocenę jakości wykonanej pracy.

Narzędzia gwarantują dokładność ±2% dla maksymalnego momentu dokręcania w prawo oraz ±3% dla maksymalnego momentu dokręcania w lewo.

Urządzenie monitoruje ustawiony moment obrotowy, kontroluje proces dokręcania połączeń i wyłącza napęd przed osiągnieciem ustawionego momentu. Użytkownik z wyczuciem dokręca połączenie do finalnej wartości momentu.

Informację o uzyskaniu zadanego momentu obrotowego można uzyskać poprzez 4 rodzaje powiadomień: dźwięk, światło LED, informację na wyświetlaczu LCD oraz wibracje rękojeści. Informują one o zbliżaniu się do zadanej wartości momentu, jej osiągnięciu i o jej ewentualnym przekroczeniu.

Przy pracy mamy do wyboru 4 jednostki miary: ft-lb, in-lb, Nm, Kg-cm. Dzięki wytrzymałej konstrukcji nowe klucze dynamometryczne sprawdzają się idealnie także w trudnych warunkach oraz są odporne na upadki.

Klucze posiadają w menu 6 zaprogramowanych języków, w tym angielski, hiszpański oraz francuski i są dostarczane z fabrycznym certyfikatem kalibracji wg EN ISO 6789-2017.

M12 ONEFTR38 z kwadratowym napędem 3/8" zapewnia moment obrotowy w przedziale od 13,6 do 135,6 Nm. Natomiat M12 ONEFTR12 z kwadratowym napędem 1/2" zapewnia moment obrotowy w przedziale od 16,9 do 203,4 Nm.

Nowe cyfrowe klucze dynamometryczne są zasilane akumulatorami nowej generacji REDLITHIUM. Te źródła energii charakteryzują się ochroną przed wodą, wibracjami, zapyleniem i uszkodzeniami mechanicznymi. Zapewniają najlepszą w swojej klasie wydajność w ekstremalnych warunkach roboczych, w tym w temperaturze tak niskiej jak -18°C. W miejscach, gdzie krytycznym czynnikiem jest wysoka temperatura, akumulatory REDLITHIUM są o 20% chłodniejsze niż konwencjonalne akumulatory litowo-jonowe i oferują stałą moc bez efektu pamięci.

Największym wyróżnikiem kluczy dynamometrycznych Milwaukee w porównaniu do ręcznych kluczy dynamometrycznych jest zastosowanie technologii ONE-KEY. Jest to system bezprzewodowej komunikacji z urządzeniem stosowany w wybranych produktach Milwaukee. Umożliwia użytkownikowi sterowanie, śledzenie, zarządzanie i ochronę urządzeń z poziomu telefonu lub komputera. Dzięki temu można zaprogramować szybkość i moment obrotowy bezpośrednio w pamięci urządzenia. Technologia ONE-KEY umożliwia zapisanie w pamięci aplikacjiponad 28 tysięcy cykli pracy klucza, a raporty mogą być w łatwy sposób dopasowywane i organizowane. ONE-KEY to także błyskawiczna inwentaryzacja przypisanych do aplikacji urządzeń, stały nadzór i najlepsze dopasowanie parametrów pracy elektronarzędzia do zadanej aplikacji.

Narzędzia M12 ONEFTR38 i M12 ONEFTR12 są sprzedawane w zestawach z akumulatorem i ładowarką, jak również bez nich.

Źródło: Milwaukee

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ