Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Nowe centrum dystrybucji części Paccar

Ocena: 0
6201
Firma Paccar Parts otworzyła nowoczesne centrum dystrybucji części Paccar w mieście Eindhoven. Nowe centrum ma powierzchnię 26000 m kw., może pomieścić ponad 65000 różnych części do pojazdów. Budowa obiektu kosztowała ok. 30 mln euro.

Wnętrze nowego centrum dystrybucji Paccar Parts w Eindhoven
Fot. Paccar


Nowe centrum dystrybucji dostarcza części bezpośrednio do punktów dealerskich firmy DAF w krajach takich jak Holandia, Niemcy, Belgia czy Francja. Codzienny transport zaopatruje też inne europejskie centra w Leyland, Budapeszcie, Madrycie, czy Moskwie. Poziom zaopatrzenia w Eindhoven kształtuje się na poziomie 98%, co oznacza, że niemal wszystkie części do ciężarówek DAF są dostępne od ręki. Wskaźnik rzeczywistej niezawodności dostaw wynosi w tej chwili 99,98%, co jest niespotykane w tej branży, i nie dotyczy wyłącznie oryginalnych części DAF, ale także bogatej oferty produktów TRP, w skład której wchodzą uniwersalne części do ciężarówek, przyczep i naczep, a także materiały eksploatacyjne dla warsztatów.

Aby zapewnić błyskawiczne dostawy zamówionych części centrum dystrybucji w Eindhoven wykorzystuje najnowocześniejsze systemy logistyczne takie jak komunikacja radiowa czy głosowe przyjmowanie zamówień. Systemy te to gwarancja maksymalnej jakości i wydajności, zwłaszcza, że w centrum codziennie obsługuje się ok. 12000 linii zamówień.

Źródło: Forum Budowlane, nr 8 (207) 2013
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ