Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Nowe centrum badań i rozwoju Renault Trucks

Ocena: 4.7
2433

Renault Trucks, francuski producent z siedzibą w Lyonie, zapowiada zbudowanie w Lyon Saint-Priest nowego Centrum Badań i Rozwoju przy zachowaniu odpowiedzialności ekologicznej. Centrum zajmie 11300 m kw. i zostanie otworzone w pierwszym półroczu 2021 roku. Inwestycja warta jest 33 mln euro. Projekt wzmocni wizerunek miasta Lyon i będzie jednym z dwóch największych centrum Badań i Rozwoju w Grupie Volvo.

Kamień węgielny pod nowe Centrum Badań i Rozwoju zostanie wmurowany latem 2019 roku. Rys. Renault Trucks

 

Centrum Badań i Rozwoju wpisuje się w 5-letni program rozwoju Renault Trucks w ramach planu, zapoczątkowanego przez Grupę Volvo, aby przygotować markę do nowych wyzwań i obecności  w poszczególnych branżach transportowych. Budynek będzie miejscem prezentacji rozwoju projektów Renault Trucks i innych marek z Grupy.

Saint-Priest pomieści 1000 ekspertów ( spomiędzy 1400 inżynierów fabryki w Lyonie) i ugruntuje swoje miejsce wśród 10 najważniejszych ośrodków badania i rozwoju we Francji. Inżynierowie i konstruktorzy, będą od teraz pracować wspólnie z członkami działów zakupów. Ułatwi to wymianę informacji między pracownikami i przyśpieszy realizację projektów rozwoju dotyczących przyszłości pojazdów ciężarowych.

Kompletnie nowe podejście widać również w organizacji 3-poziomowej przestrzeni, które będzie sprzyjać współpracy między poszczególnymi ekipami, co jest niewątpliwie kluczowe dla sukcesu projektów innowacji przygotowanych dla marki. Organizacja biur, przestrzeni otwartych, sal sprzyjających kreatywności …cały budynek został przemyślany tak, aby promować innowację i wymianę wiedzy.

Nowy budynek będzie zrealizowany przez firmę Archigroup, wspartą przez doświadczonego eksperta (ETAMINE) i będzie zużywał 25% mniej energii, niż to wynika z prawa francuskiego. Koncepcja nowego centrum opiera się bowiem na najnowszych i najbardziej wymagających rekomendacjach jeśli chodzi o Wysoką Jakość Środowiska (Certyfikat francuski NF HQE dla budownictwa zrównoważonego).

Aby zoptymalizować koszt inwestycji 33 mln euro, na tym etapie przemyślano jej cały okres eksploatacji, nie tylko koszty zakupu materiałów, ale też utrzymanie, koszty zużycia energii, zużycie materiałów i gospodarowanie odpadami.  

Źródło: Renault Trucks

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ